شناسه خبر : 181388
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 21 تیر ساعت 12:23
هواداران نامزدها با بی‌اخلاقی شکست را گردن شورای نگهبان می‌اندازند

عضو جامعه روحانیت مبارز تهران:

هواداران نامزدها با بی‌اخلاقی شکست را گردن شورای نگهبان می‌اندازند

عضو جامعه روحانیت مبارز تهران گفت: وقتی یک نامزد انتخابات پیروز می‌شود، هواداران آن نامزد همه چیز را گل و بلبل می دانند و وقتی نامزد مدنظرشان بازنده می‌شود، تقصیر را به گردن شورای نگهبان می‌اندازند و این اخلاق اصلا درست نیست.

نورنیوز-گروه سیاسی: حجت‌الاسلام محمدتقی رهبر افزود: شورای نگهبان جمعی از علمای دلسوز و خیرخواه کشور هستند که در امور کشور نظر دارند و در چارچوب قانون اساسی وظایف‌شان را به خوبی انجام می‌دهند.

او با نکوهش هواداران نامزدهای انتخاب که شورای نگهبان را در پیروزی یا شکست نامزدهای مدنظرشان مقصر می‌دانند، اظهار کرد: که هرگاه یک نامزد انتخابات پیروز می‌شود، هواداران آن نامزد همه چیز  را گل و بلبل بدانند و وقتی نامزد مدنظرشان بازنده می‌شود، تقصیر را به گردن شورای نگهبان می‌اندازند.

رهبر اظهار کرد: در انتخابات اخیر البته همه دیدند که نامزد شکست خورده هم به دیدار رییس‌جمهور منتخب رفت و هم با صدور بیانیه‌ای ضمن تشکر از حضور مردم، حمایتش را از رییس‌جمهور منتخب رسما اعلام کرد.

او گفت: نباید به اظهارات غیرمنصفانه هواداران نامزد شکست خورده اعتنا کرد، مهم واکنش و سخنان خودِ نامزد شکست خورده است که بحمدالله آقای جلیلی ضمن پذیرش پیروزی ایشان با رفتن به دفتر رییس‌جمهور منتخب از ایشان اعلام حمایت کرد.

عضو جامعه روحانیت مبارز تهران بین کرد: آقای پزشکیان رییس‌جمهور همه ملت ایران هستند چون شورای نگهبان در چارچوب قانون اساسی و منویات امام و رهبری صلاحیت ایشان را تایید کرد.

به گفته او بعد از انتخاب به عنوان رییس‌جمهور نیز مقام معظم رهبری ایشان را تایید کردند و توصیه‌هایی به ایشان برای بهبود امور کشور بیان کردند.

رهبر با بیان اینکه همه این رفتارها و اتفاقات یعنی نباید به اظهار نظرهای نادرست و سخنان نامعقول و بعضا از روی بغض برخی هواداران نامزد شکست خورده اهمیت داد و توجه کرد، گفت: طرفداران با سخنان نادرست دل خود را خالی می‌کنند اما مهم موضع‌گیری خودِ رقیب است. آقای پزشکیان رییس‌جمهور این آقایان هم هست.

رهبر استفاده از منتقدان متخصص و دلسوز در ترکیب کابینه دولت چهاردهم را موجب گسترش روح همکاری و برادری و کاستن از کینه‌ها و دشمنی‌ها دانست.


ایسنا
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی