آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 96893
تاریخ انتشار :
تحریم و ایجاد آشوب؛ سناریوهایی برای شکستن مقاومت
نورنیوز بررسی کرد؛

تحریم و ایجاد آشوب؛ سناریوهایی برای شکستن مقاومت

دور جدید فضا سازی رسانه های معاند برای هدایت نگرانی های معیشتی مردم به سمت آشوب و ناامنی به‌دلیل هم‌زمانی آغاز طرح توزیع عادلانه یارانه‌ها با مذاکرات رفع تحریم‌ها بااعزام لیدرهای حرفه ای به داخل کشور همراه شده است.

نورنیوز ـ گروه سیاست: طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها  از سوی دولت سیزدهم کلید خورد تا ضمن جبران عقب‌ماندگی‌های زیان‌آوری که عدم اجرای به موقع قانون اصلاح شیوه پرداخت یارانه‌ها ایجاد کرده، رهایی‌سازی اقتصاد کشور از باتلاق اقتصاد رانتی شتاب بگیرد.

بر اساس این طرح در کنار اصلاح قیمت برخی کالاها، دولت، پرداخت یارانه مستقیم به حساب مردم را به جای پرداخت یارانه غیر شفاف و رانت‌ساز به واردکنندگان کالا اجرایی نموده و برای ایجاد اطمینان خاطر و کاهش دغدغه‌های مردم، دو ماه یارانه را به حساب مشمولین طرح واریز کرده است.

هم‌زمان با آغاز طرح، موجی از خبرسازی‌ها با انتشار گسترده و هدفمند اخبار دروغ و راست در فضای رسانه‌ های خارجی که همواره مترصد موج‌سواری بر بستر چالش‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی هستند نیز شروع شد.

اگرچه راهبرد ثابت این رسانه‌ها یعنی ایجاد فضای یاس و ناامیدی نسبت به آینده و ایجاد تردید در اهداف و کارآمدی نظام جمهوری اسلامی، این بار هم با روش‌های مشابه قبل در حال پیگیری است لیکن در دور جدید به‌دلیل هم‌زمانی آغاز طرح توزیع عادلانه یارانه‌ها با مذاکرات رفع تحریم‌ها، این اقدامات با تکنیک‌های جدید رسانه‌ای همراه شده است.

در این میان به‌دلیل متاثر شدن قیمت کالاهای اساسی از اجرای طرح جدید دولت و حساسیت‌هایی که به‌صورت طبیعی در عموم مردم نسبت به وضعیت معیشت وجود دارد، فضاسازی‌های رسانه‌ای معاندین بر محور کمبود کالا، احتمال وجود قحطی، غارت فروشگاه‌ها و ناتوانی دولت در مدیریت تامین نیازمندی‌های روزانه زندگی مردم متمرکز شد.

هرچند در گزارش‌های خبری رسانه‌های معاند به صورت مستقیم به موضوع مذاکرات رفع تحریم‌ها که با بی‌عملی و زیاده‌خواهی آمریکا هنوز به نتیجه نرسیده، اشاره نمی‌شود اما در لایه‌های تحلیلی مستمرا این نکته القاء می‌شود که برخی نارسایی‌های اقتصادی داخلی به عدم پذیرش خواسته‌های غیرحقوقی غرب از سوی ایران و طولانی شدن مذاکرات مربوط است.

نکته قابل توجه اینکه؛ این رسانه‌ها هیج اشاره‌ای به دستاوردهای دولت سیزدهم در احقاق حقوق مسلم ملت در عرصه مذاکرات و تلاش شبانه‌روزی تیم اقتصادی دولت برای کمتر شدن نگرانی‌های معیشتی جامعه در خلال اجرای طرح تحول اقتصادی نکرده و همواره کوشیده‌اند فضایی مسموم را به افکار عمومی کشور تزریق کنند.

همزمان با این تحرکات رسانه‌ای، دشمن تلاش کرده با موج‌سواری بر بستر برخی تجمعات اعتراضی محدود در شهرهای کشور، فضا را به سمت شکل گیری آشوب و ایجاد اغتشاش و درخلال آن کشته‌سازی بویژه در میان گروه های قومی برای ایجاد شکاف در انسجام ملی هدایت کند.

در همین راستا؛ علاوه بر فعال شدن افسران «ایران واچر» در برخی سفارت‌خانه‌های چند کشور همسایه، اعزام دو متخصص اروپایی در سازماندهی آشوب‌های خیابانی  به ایران نیز از جمله اقدامات انجام شده در این خصوص است.

در همین چارچوب وزارت اطلاعات با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که دو فرد اروپایی با هدف سوء استفاده از مطالبات به حق برخی از صنوف و اقشار کشور و تغییر جهت مطالبات عادی به سمت آشوب و بی‌نظمی اجتماعی وارد کشور شده بودند که توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) از همان بدو ورود شناسایی و در زمان بازداشت شدند.

این افراد مأموریت داشتند با سامان‌دهی، هدایت، شبکه‌سازی و مرتبط‌سازی افراد و شبکه‌های آلوده داخلی بر مشکلات و مطالبات اقشار شریف و زحمت‌کش جامعه اشراف پیدا کرده و با منحرف‌سازی مطالبات و فعال کردن عوامل خود، جامعه را با موج سهم‌گینی از تخریب و ناامنی مواجه سازند.

اخبار رسیده به نور نیوز حاکی است بزودی گزارش های مبسوط با ارائه مستندات تصویری دقیق از جلسات، فعالیتها و اقدامات دوفرد بازداشت شده که با پوشش توریست وارد کشور شده اند منتشر خواهد شد.

جالب اینکه همزمان با ناکام ماندن طراحی‌ها و برنامه‌هایی که افرادخارجی بازداشت شده به همراه برخی عوامل داخلی بدنبال اجرای ان بودند ، رسانه‌های پشتیبان آنها با وارونه‌نمایی و استفاده از کلیدواژه‌هایی چون بازداشت دو تابعیتی‌ها، بازداشت اتباع کشورهای غربی، تهدید جان گردشگران و... بر آن شدند تا ضمن تشدید فضای ایران‌هراسی، نقشه دشمنان علیه امنیت ملی ایران را با فرافکنی پنهان سازند.

علاوه بر جنجال رسانه ای ایجاد شده ،برخی دولت‌های غربی نیز مستقیما وارد میدان شدند. وزارت خارجه فرانسه با احضار سرپرست سفارت ایران در فرانسه به دستگیری عوامل بازداشت شده اعتراض کرد و انگلیس نیز خواستار عدم سفر تمام اتباع خود به ایران شد.

حجم فزاینده فعالیت‌های رسانه‌ای با محوریت بحرانی جلوه دادن وضعیت معیشت ایرانیان در حالی صورت گرفته که این رسانه‌ها کمتر اشاره‌ای به تشدید گرانی و کمبود کالا در بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله آلمان، فرانسه، اسپانیا، انگلیس و همچنین آمریکا نکرده‌اند.

کانالیزه کردن اخبار و بایکوت تحولات جهانی در این خصوص، در کنار بازتاب ویدیوهای متعدد از تجمعات ۲۰-۳۰ نفره در چند شهر محدود و القاء آشوب فراگیر در سرتاسر ایران با چاشنی پخش تصاویر جعلی از غارت فروشگاه‌ها، تکرار سناریوی کشته‌سازی و ادعای سرکوب مردم از سوی نیروهای امنیتی و... از برنامه‌ریزی برای ایجاد ناامنی در کشور خبر می‌دهد.

با این تفاسیر؛ کاملا واضح و روشن است که اقدام اصولی و شجاعانه دولت در اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها، هم‌زمان با تلاش در عرصه دیپلماسی برای احقاق حقوق مردم و رفع تحریم‌های ظالمانه، دشمنان ملت ایران را به تکاپویی جدید برای ناکام گذاردن جمهوری اسلامی در مسیر پیشرفت خود واداشته که طبعا بصیرت، انسجام و همراهی قاطبه مردم و تلاش مضاعف دستگاه‌های ذیربط تنها راه مقابله با اقدامات دشمنان تابلودار ملت ایران و عبور از شرایط کنونی خواهد بود.


نورنیوز
اخبار مرتبط
خانواده‌های جدید حساب رفاهی خود را به بانک اعلام کنند
جزئیات ثبت‌نام جدید یارانه‌ها؛

خانواده‌های جدید حساب رفاهی خود را به بانک اعلام کنند

سخنگوی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها با بیان اینکه قطعا زمان ثبت‌نام یارانه‌ها تمدید خواهد شد، گفت: فردی که یارانه بگیر بوده و ازدواج کرده، باید به ...

پیام‌های حضور پمپئو در کمپ منافقین در آلبانی
نورنیوز بررسی کرد؛

پیام‌های حضور پمپئو در کمپ منافقین در آلبانی

تقارن بازدید پمپئو از کمپ گروهک تروریستی منافقین در آلبانی با مواضع دولتمردان کنونی آمریکا و همچنین تحرکات عملی غرب در قبال برخی اعتراضات محدود نسبت ...

تحریم و ایجاد آشوب؛ نقشه‌ای برای تحمیل سازش

تحریم و ایجاد آشوب؛ نقشه‌ای برای تحمیل سازش

دور جدید فضا سازی رسانه های معاند برای هدایت نگرانی های معیشتی مردم به سمت آشوب و ناامنی به‌دلیل هم‌زمانی آغاز طرح توزیع عادلانه یارانه‌ها با مذاکرات ...

اشک تمساح «ند پرایس» و دم خروسی که بیرون زده است!
نورنیوز بررسی می‌کند؛

اشک تمساح «ند پرایس» و دم خروسی که بیرون زده است!

اظهار همراهی مقامات آمریکایی با مسائل اقتصادی مردم ایران در شرایطی که بخشی از مشکلات ریشه در تحریم‌های غیرقانونی این کشور دارد، تصویری آشوب‌ناک از ...

نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

پیکاپ سایپا

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.