شناسه خبر : 81487
تاریخ انتشار :
گاف عجیب وزیر خارجه تازه‌کار بریتانیا در آستانه مذاکرات
اختصاصی نورنیوز؛

گاف عجیب وزیر خارجه تازه‌کار بریتانیا در آستانه مذاکرات

وزیر خارجه انگلیس شب گذشته در یادداشت مشترک با همتای اسرائیلی خود در روزنامه تلگراف چاپ لندن، در اقدامی ناشیانه به رجزخوانی علیه ایران پرداخت تا بدون پرده‌پوشی از عدم جدیت و فقدان اراده ضلع غربی مذاکرات برای دستیابی به یک توافق موثر، رونمایی کند.

نورنیوز ـ گروه بین‌الملل: در حالی که فضاسازی سنگین غربی‌ها علیه ایران در آستانه دور جدید مذاکرات در وین برای پیشبرد «بازی مقصریابی»  (Blame game)هر روز ابعاد گسترده‌تری می‌یابد، وزیر خارجه تازه‌کار بریتانیا شب گذشته در یادداشت مشترکی با وزیر خارجه رژیم صهیونیستی با اظهارات تند ضدایرانی خود، بازی غربی‌ها را خراب کرد.

«لیز تراس» شب گذشته در یادداشت مشترک با «یائیر لاپید» در روزنامه تلگراف چاپ لندن در اقدامی ناشیانه به رجزخوانی علیه ایران پرداخت تا بدون پرده‌پوشی از عدم جدیت و فقدان اراده ضلع غربی مذاکرات برای دستیابی به یک توافق موثر رونمایی کند.

به طور قطع این اقدام که به نوعی تک‌روی و نواختن ساز ناکوک در ارکستر E3 محسوب می‌شود، نمی‌تواند با رویکرد اتحادیه اروپا و به ویژه دو عضو دیگر حاضر در مذاکرات یعنی فرانسه و آلمان هم‌سو باشد.

علاوه بر این، اظهارات وزیر خارجه انگلیس در مغایرت آشکار با اهداف بازی «مقصریابی» طرف غربی که با هدف متهم‌سازی ایران نسبت به عدم شکل‌گیری احتمالی توافق دنبال می‌شود قرار داشته و به نوعی رشته‌های بافته شده آنان طی روزهای گذشته را پنبه کرد.

اطلاعات رسیده به «نورنیوز» در این خصوص حاکی است پس از انتشار این یادداشت، مسئولین اتحادیه اروپا و حتی نمایندگان آلمان و فرانسه ضمن واکنش شدید اما غیرعلنی به این اقدام، به هیئت انگلیسی در خصوص بر هم زدن سناریوی غربی‌ها در آغاز مذاکرات هشدار داده‌اند.

حضور لیز تراس در رأس وزارت خارجه انگلیس از همان ابتدا از سوی برخی رسانه‌های رسمی و کاربران شبکه‌های اجتماعی به دلیل نداشتن سابقه روشن در حوزه دیپلماسی و تمایل شدید به صهیونیست‌ها مورد انتقاد قرار گرفت و شخص «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس به خاطر این انتصاب سرزنش شد.

این اقدام لیز تراس که نشان از خامی او در عرصه سیاست خارجی دارد از سوی بسیاری از رسانه‌ها به عنوان شاهد مثالی روشن مبنی بر عدم اراده جدی غربی‌ها در مذاکرات وین ارزیابی شده و نگرانی‌ها در خصوص رفتار دوگانه و غیر صادقانه مذاکره‌کنندگان غربی را افزایش داده است.


نورنیوز
نظرات

نظر شما

: : :


هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.