شناسه خبر : 74153
تاریخ انتشار : 1400/05/08 18:20
هدف قرار گرفتن کشتی اسرائیلی در دریای عمان / سومین حادثه برای کشتی‌های اسرائیلی در شش ماه

هدف قرار گرفتن کشتی اسرائیلی در دریای عمان / سومین حادثه برای کشتی‌های اسرائیلی در شش ماه

گروه عملیات تجارت دریایی انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد، یک کشتی شامگاه پنجشنبه در دریای عمان آماج قرار گرفته است. ساعاتی پس از این گزارش، وزارت دفاع انگلیس در بیانیه‌ای ادعا کرد که کشتی هدف در دریای عمان، تحت مالکیت رژیم صهیونیستی بوده است.

نورنیوز-گروه بین‌الملل: گروه عملیات تجارت دریایی انگلیس در بیانیه ای اعلام کرد، یک کشتی شامگاه پنجشنبه در دریای عمان آماج قرار گرفته است.

به گزارش CNN عربی، گروه نظامی انگلیسی به نام «UKMTO» اعلام کرد که یک کشتی پنجشنبه در شمال دریای عرب در سواحل عمان مورد حمله قرار گرفت. طبق گزارش این گروه انگلیسی، حمله به کشتی مذکور ساعت ۲ بعدازظهر به وقت آمریکا انجام شده و تحقیقات در این زمینه در حال انجام است.

CNN عربی در این باره نوشت، با بررسی نقشه‌های گوگل مشخص شد که این حمله در نزدیک جزیره "مصیره" عمان رخ داده است. به نوشته آسوشیتدپرس، ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا نیز که در آب‌های غرب آسیا مستقر است، به پرسش ها درباره ادعای گروه انگلیسی پاسخ نداده است.

کشتی در مالکیت اسرائیل است

جروزالم پست، خبر حمله به کشتی اسرائیلی در 300 کیلومتری سواحل عمان در دریای عمان را تایید کرد. ساعاتی پس از این گزارش، وزارت دفاع انگلیس در بیانیه‌ای ادعا کرد که کشتی هدف قرار گرفته شده در دریای عمان، تحت مالکیت رژیم صهیونیستی بوده است.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» طبق گفته مقام‌های نظامی دریایی انگلیس، این کشتی تجاری اسرائیلی در فاصله 280 کیلومتری بندر «الدقم» هدف حمله قرار گرفته است. اسرائیل یا عمان در این باره موضعی نگرفته‌اند؛ این سومین حادثه اینچنین برای یک کشتی مرتبط با اسرائیل در شش ماه اخیر است.

گفتنی است، کمتر از یک ماه پیش، یک کشتی باربری که مالکی اسرائیلی داشت، در آب‌های نزدیک همین منطقه مورد حمله قرار گرفت. پنج ماه قبل هم انفجاری در یک کشتی اسرائیلی دیگر در دریای عمان رخ داد که اسرائیل ایران را مسئول آن دانست؛ اتهامی که ایران آن را تکذیب کرد.


نورنیوز
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی