آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 73860
تاریخ انتشار :
ماجرای کمبود خون در خوزستان چیست؟!
نورنیوز بررسی کرد؛

ماجرای کمبود خون در خوزستان چیست؟!

یک اطلاعیه معمولی از سوی سازمان انتقال خون خوزستان به بهانه‌ای برای شبکه معاند ایران اینترنشنال در مسیر تداوم فضاسازی‌های دروغین تبدیل شده است.

نورنیوز ـ گروه سیاسی: خوزستان در چند روز اخیر شاهد تجمعات اعتراضی مردمی است که در مواجهه با خشکسالی و بی‌آبی خواهان رسیدگی بیشتر مسئولان به اوضاع نابسامان مدیریت آب و منابع آبی استان هستند.

این اعتراض‌ها که در روزهای گذشته با همراهی نیروهای انتظامی جهت جلوگیری از سوءاستفاده عناصر آشوب‌طلب در جریان است در چند نقطه به درگیری‌های محدود میان اشرار و نیروهای حافظ امنیت منجر شده است.

در همین راستا تعدادی از هم‌وطنان اعم از مردم و نیروهای انتظامی دچار آسیب‌های جزئی شده‌اند.

تقریبا از آغاز تجمعات مردمی در خورستان، رسانه‌های خارجی خصوصا ایران اینترنشنال که با پول و‌ پشتیبانی سعودی علیه منافع ملی ایران و منطقه غرب آسیا فعال است با اخبار دروغ و استفاده از برخی تصاویر آرشیوی و مربوط به سال‌های گذشته به دنبال متشنج کردن اوضاع و ایجاد انحراف در مطالبه‌گری به حق مردم خورستان هستند.

این جریان رسانه‌ای در کنار پیاده نظام خود یعنی تروریست‌های الاحوازیه که در بین جمعیت نفوذ کرده و با سلاح گرم اقدام به تیراندازی علیه نیروهای انتظامی کرده‌اند هر دو به دنبال ماهی‌گیری از آب گل‌آلود در خوزستان هستند و هدفی جز بر هم زدن نظم و امنیت عمومی ندارند.

در همین خصوص شبکه معاند ایران اینترنشنال در اقدامی کاملا غیرحرفه‌ای و به دور از اخلاق رسانه‌ای در خبری اعلام کرده است که در خوزستان سازمان انتقال خون با کمبود خون مواجه است. این در حالی است که سازمان انتقال خون بنابر وظایف خود به صورت متناوب در خصوص تشویق هموطنان در زمان‌های مختلف به اهدای خون پیام‌هایی از طریق رسانه‌ها و پیام‌رسان‌های داخلی منتشر می‌کند و ‌این ربطی به اوضاع فعلی خوزستان ندارد.


 

سازمان انتقال خون عموما در برهه‌هایی که ذخیره خون کشور با کمبود مواجه می‌شود از هم‌وطنان درخواست می‌کند تا با اهدای خون به تامین خون مورد نیاز برای بیماران کمک کنند و این فرآیندی است که در تمامی استان‌ها و در فصول مختلف سال وجود دارد و عملیاتی می‌شود.

حال شبکه‌های معاند که از ابتدای تجمعات اعتراضی در خوزستان با انتشار اخبار جعلی و جهت‌دار به دنبال خونین! نشان دادن این اجتماعات هستند با تفسیر انحرافی از پیامک‌های این سازمان به دنبال تحریف واقعیت میدانی و بحرانی جلوه دادن اوضاع خوزستان هستند.

تصاویر و گزارش‌های واقعی در تجمعات اعتراضی روزهای اخیر در خوزستان نشان می‌دهد که هیچ‌گونه درگیری و مواجهه گسترده‌ای رخ نداده و تجمعات مردمی عموما با شعارهایی مطالبه‌گرایانه در حال برگزاری است.

نیروهای حافظ امنیت در خوزستان بر اساس وظایف قانونی چون همیشه در کنار مردم هستند و تلاش می‌کنند تا امنیت تجمعات را برقرار کرده و اجازه سوء استفاده جریان‌های معاند را ندهند.


نورنیوز
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
آگهی تبلیغاتی