شناسه خبر : 53024
تاریخ انتشار : 1399/05/24 12:58
روسیه: تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران نقض قطعنامه است

روسیه: تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران نقض قطعنامه است


«میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در این شورا گفت: تلاش آمریکا برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران مصداق نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل است.

نورنیوز ـ گروه بین الملل: در پی ارائه قطعنامه ضدایرانی آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل متحد که با واکنش‌های متفاوتی روبرو شده است، «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در این شورا گفت: تلاش آمریکا برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران مصداق نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل است. 

او ادامه داد: تنها روش قانونی برای تمدید این تحریم‌ها و سایر بندهای "زوال‌پذیر" (برجام) اتخاذ تصمیم مرتبط از سوی کمیسیون مشترک برجام است که باید به اتفاق آرا حاصل شود (ضمیمه B قطعنامه ۲۲۳۱ را ببینید.)

اولیانوف افزود: جلسه بعدی کمیسیون برجام را می‌توان به زودی تشکیل داد. کشورهای شرکت‌‌کننده [در این نشست] با توجه به تهدیدهای آمریکا برای کلید زدن مکانیسم بازگشت خودکار تحریم‌ها و احیای تحریم‌های قبلی سازمان ملل علیه ایران موضوعات زیادی برای بحث خواهند داشت.


نورنیوز
اخبار مرتبط
رأی‌گیری%20در%20شورای%20امنیت%20بر%20سر%20قطعنامه%20ضد%20ایرانی%20آمریکا%20متن%20کامل%20بیانیه%20ایران

رأی‌گیری در شورای امنیت بر سر قطعنامه ضد ایرانی آمریکا/ متن کامل بیانیه ایران


هدف از صدور پیش‌نویس قطعنامه آمریکا که نقض فاحش قطعنامه 2231 شورای امنیت به شمار می‌رود تحت‌الشعاع قرار دادن مسائل داخلی آمریکا است و به هیچ وجه ارتباطی با حفظ صلح‌ و امنیت بین‌المللی ندارد.

نظرات

نظر شما

هواشناسی

مدرسه آب و آینه

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور

اینستاگرام نورنیوز

تبلیغات متنینقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.