شناسه خبر : 50873
تاریخ انتشار : 1399/03/12 13:13
اسپانیا نیروهای خود را از افغانستان و عراق خارج می‌کند

اسپانیا نیروهای خود را از افغانستان و عراق خارج می‌کند


وزارت دفاع اسپانیا با اعلام پایان ماموریت خود در آموزش نیروهای عراقی و افغان از بازگشت نظامیان خود از دو کشور عراق و افغانستان خبر داد.

نورنیوز ـ گروه بین الملل: وزارت دفاع اسپانیا اعلام کرد تا پایان ماه ژوئیه (مرداد) آخرین نیروهای نظامی خود را از پایگاه استراتژیک «گرن کاپیتان» در «بسمایا» عراق واقع در ۴۵ کیلومتری جنوب شرق بغداد را به کشور بازخواهد گرداند؛ تا پیش از شیوع کرونا ۳۵۰ نظامی اسپانیایی در این قرارگاه مستقر بودند.  

وزارت دفاع اسپانیا علت این تصمیم‌گیری را خاتمه یافتن ماموریت مرکز ائتلاف بین المللی به ریاست اسپانیا علیه داعش در بسمایا مبنی بر آموزش و تعلیم ارتش و نیروهای پلیس عراق اعلام کرده است.  

از زمان استقرار نیروهای نظامی اسپانیا در قرارگاه «گرن کاپیتان» در فوریه ۲۰۱۵ (بهمن ۱۳۹۳) تاکنون بیش از ۵۰ هزار نیروی نظامی امنیتی عراق در قالب ۱۷ تیپ ارتش و ۱۰ واحد نیروهای پلیس تحت آموزش نظامیان این کشور اروپایی قرار گرفته اند.

با خروج نظامیان از پایگاه بسمایا، ۸۰ سرباز از نیروی زمینی ارتش اسپانیا در عراق باقی خواهند ماند که در قرارگاه «تاجی» واقع در ۳۰ کیلومتری بغداد مستقر می۲باشند.  

«سزار گارسیا» مقام ارشد نیروهای نظامی اسپانیا در عراق در گفت و گویی تصویری با «فیلیپ ششم» پادشاه این کشور که به مناسبت «روز نیروهای مسلح» انجام شد، گفت: ماموریت ما در این کشور به پایان رسیده و سطح آموزش نیروهای عراقی هر روز با پیشرفت همراه بوده و در آینده ای نزدیک داعش را شکست خواهند داد.  

این نهاد نظامی همچنین از بازگشت آخرین سربازان اسپانیایی از افغانستان تا پایان سال جاری میلادی (۲۰۲۰) یا اوایل سال آینده (۲۰۲۱) تا پیش از موعد سر رسید توافق واشنگتن با طالبان خبر داد؛ نظامیان اسپانیا از سال ۲۰۰۲ (۱۳۸۱) در ر راستای ماموریت ناتو در کابل افغانستان حضور دارند.   

 
 


ایرنا
نظرات

نظر شما

پرونده ویژه

هواشناسی

مدرسه آب و آینه

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور

تبلیغات متنینقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.