شناسه خبر : 50450
تاریخ انتشار : 1399/03/04 09:44
نفتکش‌های ایرانی «سوخت  ایستادگی» در برابر تحریم‌های آمریکا رابه ونزوئلا بردند
اختصاصی نورنیوز؛

نفتکش‌های ایرانی «سوخت ایستادگی» در برابر تحریم‌های آمریکا رابه ونزوئلا بردند


داده‌های ردگیری کشتی‌ها نشان می‌دهد که نفتکش «فورچون» که با پرچم ایران حرکت می‌کند وارد آب‌های منطقه انحصاری اقتصادی ونزوئلا شده است.

نورنیوز ـ گروه بین الملل: داده‌های ردگیری کشتی‌ها که شرکت «رفینیتو ایکان» جمع آوری کرده، نشان می‌دهد که نفتکش «فورچون» که با پرچم ایران حرکت می‌کند ساعت و هفت و نیم عصر به وقت محلی وارد آب‌های منطقه انحصاری اقتصادی ونزوئلا شد.

تلویزیون دولتی ونزوئلا هم تصاویری از ناو نیروی دریایی و جنگنده‌های ونزوئلا برای استقبال از نفتکش «فورچون» پخش کرده است.

با ورود اولین نفتکش ایران به آبهای انحصاری اقتصادی ونزوئلا روحیه جوانان این کشور برای ایستادگی در برابر فشارهای آمریکا افزایش یافته به گونه ای که هشتگ #GraciasIran (تشکر ایران) ترند اول توییتر ونزوئلا است.

همچنین هشتگ #23May (روز ورود نفتکش ها) ترند دوم شده است.

یک مقام آمریکایی حدود یک هفته قبل اعلام کرده بود که این کشور حتما در قبال ارسال محموله‌های فرآورده نفتی از سوی ایران به ونزوئلا اقدام خواهد کرد.

جمهوری اسلامی ایران نیز رسما اعلام کرد که در قبال هرگونه اقدام آمریکا و ایجاد مزاحمت برای نفتکش‌های ایرانی دست به اقدام متقابل خواهد زد.

گزارش‌های دریافتی حاکی است در حالی که ناوهای جنگی و هواپیماهای نظامی آمریکا در منطقه کاراییب شناورهای نفتکش ایران را تعقیب مینمودند لیکن هیچگونه مزاحمتی برای حرکت آنها به سمت ونزوئلا ایجاد نکردند.


نورنیوز
اخبار مرتبط
اولین%20نفتکش%20بازگشته%20از%20ونزوئلا%20چه%20زمانی%20به%20ایران%20‌می‌رسد؟

اولین نفتکش بازگشته از ونزوئلا چه زمانی به ایران ‌می‌رسد؟


نفتکش «فارست» پس از اتمام ماموریت خود، هم اکنون در مسیر برگشت قرار دارد و در تاریخ 12 ژوئن به «جبل الطارق» و سپس در 17 ژوئن به پورت سعید و نهایتا روز 27 ژوئن به آب‌های کشورمان خواهد رسید.

هت%20تریک%20نفتکشهای%20ایرانی%20در%20کاراییب

هت تریک نفتکشهای ایرانی در کاراییب


سومین کشتی نفتکش ایرانی که عازم ونزوئلا است، حدود ساعت 14:00 به وقت محلی مورخ 27 می (چهارشنبه 7 خرداد) به موقعیت اسکورت در دریای کاراییب رسید.

مقصد%20نهایی%20نفتکش‌های%20ایرانی%20در%20ونزوئلا

مقصد نهایی نفتکش‌های ایرانی در ونزوئلا


️اولین نفتکش ایرانی از ناوگان 5 فروندی اعزام شده به ونزوئلا به بندر «ال پالیتو» رسید و تا ساعتی دیگر محموله خود را تخلیه خواهد کرد.

نظرات

نظر شما

هواشناسی

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور


نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.