شناسه خبر : 154447
تاریخ انتشار :
هیات رسانه‌ای ایران با نیروهای مقاومت فلسطین دیدار کردند

هیات رسانه‌ای ایران با نیروهای مقاومت فلسطین دیدار کردند

هیات رسانه‌ای اعزامی جمهوری اسلامی ایران به لبنان در ادامه دیدارهای خود با نیروهای مقاومت اسلامی، ساعاتی قبل با نیروهای مقاومت فلسطین دیدار و پای صحبت دلیر مردان مقاومت اسلامی نشستند.

نورنیوز ـ گروه بین‌الملل: در این دیدار که با هدف آشنایی خبرنگاران ایرانی با اقدامات دلیرانه مقاومت اسلامی لبنان و فلسطین انجام شد، سخنگوی مقاومت فلسطین توضیحاتی درباره اهداف، برنامه‌ها و دستاوردهای این نیروها ارایه کرد.

رسانه‌های جبهه مقاومت باید میدان‌دار اطلاع‌رسانی درباره فلسطین باشند

به گفته این فرمانده جبهه مقاومت، کمیته حمایت از فلسطین اولین بار پس از کنفرانس حمایت از انتفاضه سال ۱۹۸۰ میلادی در ایران تشکیل شد، از ۹ گروه اصلی مقاومت فلسطین تشکیل شده است؛ جبهه الشعبیه لتحریر فلسطین، حرکه الفتح، جنبش اسلامی، صاعقه، جبهه الشعبیه، حماس، حرکه التحریر، تجمع علما مسلمین شیعه و سنی، علمای جبل عامل و حزب الله.

مقامات جبهه مقاومت فلسطین در این دیدار تاکید کردند که کشورهای اسلامی باید دست به دست یکدیگر داده تا اشغالگران را به حاشیه برانند. تروریست خواندن اسرائیل، وضع تحریم‌های مالی برای حکومت‌ها و طرفداران اسرائیل و بستن سفارت اسرائیل در کشورهای اسلامی از جمله اقداماتی است که برای تحقق این امر لازم و ضروری است.

او از فعالان رسانه‌ای درخواست کرد که تصاویر ظالمانه اشغالگران را نشان داده و جهان را نسبت به مساله فلسطین آگاه کنند.

این فرمانده مقاومت تاکید کرد که امروز جنگ، جنگ روایت‌هاست و مسئولیت شما خبرنگاران و فعالان حوزه رسانه این است که میدان‌دار جنگ روایت‌ها باشید و صدا و تصویر مظلومیت مردم فلسطین را به جهانیان عرضه کنید.

۷۰ درصد شهدای غزه زنان و کودکان هستند

نماینده جبهه مردمی آزادسازی فلسطین نیز در این دیدار ضمن تاکید بر اینکه حامیان اسرائیل در جنایات این رژیم شریک هستند، گفت: سازمان ملل تا کنون هیچ قطعنامه‌ای علیه جنایات اسرائیل در فلسطین مصوب نکرده است این در حالی است که هر ۱۰ دقیقه یک کودک فلسطینی جان خود را از دست می‌دهد.

او با تاکید بر اینکه ۷۰ درصد شهدای نوار غزه زن و کودک هستند، گفت: همانطور که مستحضرید ۴۲ درصد شهدا کودک هستند.

یکی دیگر از فرماندهان مقاومت فلسطین با اشاره به راهپیمایی‌های گسترده در کشورهای مختلف در حمایت از مردم فلسطین و محکومیت جنایات اسرائیل، تاکید کرد که تظاهرات جهان علیه اسرائیل نشان داد که امروز اسرائیل مشروعیت خود را از دست داده است.


نورنیوز
اخبار مرتبط
تعلیق خبرنگار قدیمی بی‌بی‌سی به دلیل بازنشر یک خبر حامی حماس

تعلیق خبرنگار قدیمی بی‌بی‌سی به دلیل بازنشر یک خبر حامی حماس

بی‌بی‌سی «ندا عبدالصمد» لبنانی را که 27 سال به بخش عربی این شبکه خدمت کرده بود را به علت بازنشر یک خبر طرفدار حماس تعلیق کرد.

بازدید از ملیتا؛ قطعه‌ای ‌از آسمان برروی زمین
در دومین روز سفر هیات رسانه‌ای ایران از لبنان اتفاق افتاد؛

بازدید از ملیتا؛ قطعه‌ای ‌از آسمان برروی زمین

هیات رسانه‌ای جمهوری اسلامی ایران پس از دیدار روز نخست خود از گلزار شهدای مقاومت لبنان، در در دومین روز از سفر خود از باغ موزه ملیتا (موزه جنگ 33 ...

پیام هیئت رسانه‌ای ایران به مردم فلسطین: جوانان ما منتظرند تا مرزها باز شود و‌ برای رویارویی با دشمن به شما پیوندند

پیام هیئت رسانه‌ای ایران به مردم فلسطین: جوانان ما منتظرند تا مرزها باز شود و‌ برای رویارویی با دشمن به شما پیوندند

کوثر سادات زلیخایی خبرنگار اعزامی نورنیوز به لبنان، به عنوان نماینده هیئت رسانه ای ایران،پیام اصحاب رسانه کشورمان خطاب به مردم فلسطین را در«اردوگاه ...

رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان: رژیم صهیونیستی از باتلاق غزه سالم بیرون نخواهد آمد

رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان: رژیم صهیونیستی از باتلاق غزه سالم بیرون نخواهد آمد

سید هاشم صفی الدین در پاسخ به سئوال خبرنگار نورنیوز در خصوص احتمال اقدام نظامی رژیم صهیونیستی علیه ایران، تاکید کرد: رژیم صهیونیستی بهتر است فعلا در ...

نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
X
آگهی تبلیغاتی