شناسه خبر : 153991
تاریخ انتشار :
نتایج کاروان ایران در روز پنجم؛ کسب 19 مدال رنگارنگ و سقوط یک پله‌ای در جدول
بازی‌های آسیایی هانگژو؛

نتایج کاروان ایران در روز پنجم؛ کسب 19 مدال رنگارنگ و سقوط یک پله‌ای در جدول

در روز پنچم بازی‌های پاراآسیایی هانگژو، ورزشکارن کشورمان در رشته‌های مختلف در مجموع 19 مدال رنگارنگ کسب کردند و کاروان ایران با یک پله سقوط در پایان این روز در رده سوم جدول توزیع مدال‌ها قرار گرفت و ژاپن بالاتر از تیم کشورمان در جایگاه دوم ایستاد.

نورنیوز ـ گروه فرهنگ و جامعه: پنجمین روز بازی‌های آسیایی همانند روزهای گذشته با کسب مدال‌های رنگارنگ برای کاروان ایران همراه بود. ورزشکاران ایران در روز پنجم بازی‌های پاراآسیایی هانگژو ۷ مدال طلا، ۳ نقره و ۹ مدال برنز و در مجموع ۱۹ مدال به دست آوردند.

در مسابقات روز پنجم، سامان پاکباز(پرتاب وزنه)، عرفان بُندری(پرتاب نیزه)، علی اکبر غریب‌شاهی(پاراوزنه‌برداری)، علی سینا منشازاده(پاراتیروکمان)، زهرا نعمتی(پاراتیروکمان)، تیم والیبال نشسته مردان و غلامرضا رحیمی(پاراتیروکمان) برای کاروان ایران مدال طلا کسب کردند.

تیم والیبال نشسته زنان، وحید علی نجیمی(دوی ۴۰۰ متر) و، هادی کائیدی(پرتاب وزنه) هم صاحب مدال نقره شدند.

علی شمشیری(پرتاب وزنه)، امید ظریف(دوی ۴۰۰ متر)، سامان رضی(پاراوزنه‌برداری)، تیم ملی بسکتبال، تیم ملی گلبال مردان، حسن جانفشان و مهدی رضاپور( تیم دوبل پاراتنیس ‌روی میز)، ابوالفضل نگارستانی(پاراشنا)، محمدحسین کریمی(پاراشنا) و وجیهه هوشمند(پرتاب دیسک) هم مدال برنز را در روز پنجم برای کاروان ایران به ارمغان آوردند.

در پایان روز پنجم در جدول رده‌بندی مدال‌ها، کاروان کشورمان با ۳۹ طلا، ۳۹ نقره و ۳۷ برنز و مجموع ۱۱۵ مدال با یک پله سقوط در رده سوم جدول قرار دارد.

چین با ۱۹۶ طلا، ۱۵۹ نقره و ۱۳۸ برنز و مجموع ۴۹۳ مدال در صدر جدول توزیع مدال‌ها قرار دارد. ژاپن هم با ۳۹طلا، ۴۴ نقره، ۵۶ برنز و کسب مجموع ۱۳۹ مدال به جایگاه دوم صعود کرد. ژاپن با وجود مدال طلای برابر با کشورمان به دلیل مدال نقره بیشتر،جای ایران را در رده دوم گرفت.

فردا در روز ششم و پایانی بازی‌های پاراآسیایی هانگژو، ورزشکاران کشورمان در رشته‌های پاراشطرنج، پارادوومیدانی، پاراتنیس روی میز، فوتبال نابینایان، پاراتیروکمان و پاراوزنه‌برداری مسابقه می‌دهند.


 


نورنیوز
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
X
آگهی تبلیغاتی