شناسه خبر : 128901
تاریخ انتشار :
احتمال گشایش‌های ارزی میان ایران و چین
فرزین با رئیس جمهور به پکن می‌رود؛

احتمال گشایش‌های ارزی میان ایران و چین

در سفر پیش‌روی رئیس جمهور به چین، رئیس کل بانک مرکزی با هدف تقویت همکاری‌های دو کشور در حوزه بانکی و مذاکرات در راستای گشایش‌های ارزی، او را همراهی خواهد کرد.

نورنیوز - گروه اقتصاد: سید ابراهیم رئیسی با هیئت همراه سه‌شنبه هفته جاری (۲۵ بهمن ماه) به دعوت «شی جین پینگ» رئیس جمهور چین به پکن می‌رود تا در این سفر سه روزه، مراسم‌هایی از جمله امضاء اسناد همکاری، نشست مشترک تجار و فعالان اقتصادی، دیدار با ایرانیان مقیم چین و... با حضور رئیس دولت سیزدهم برگزار شود.

در این سفر «محمدرضا فرزین» رئیس کل بانک مرکزی، رئیس جمهور را همراهی خواهد کرد تا بتواند ضمن گسترش همکاری‌های بانکی زمینه برای گشایش‌های ارزی را فراهم کند.

فرزین از ابتدای ورود به بانک مرکزی ارتقای دیپلماسی اقتصادی به‌ویژه در حوزه بانکی را در دستور کار قرار داده و پیش از این نیز از مذاکرات با کشورهای از جمله قطر، امارات، چین و عراق در قالب دیپلماسی پولی و بانکی خبر داده بود. 

او در این باره اعلام کرد که نتیجه این مذاکرات آزاد شدن بخش زیادی از منابع ارزی مسدود شده است که در حال حاضر در سامانه نیما از آن استفاده می‌کنیم و در همین راستا به عمان هم سفر می‌کنم.

رئیس کل بانک مرکزی البته در راستای افزایش تبادلات و همکاری‌های پولی و بانکی ایران با کشورهای حاشیه خلیج  فارس، به امارات و قطر سفر کرده بود. با روسیه نیز در تهران تفاهم‌نامه همکاری پولی و بانکی را به امضاء رساند که نتیجه آن راه‌اندازی کانال مالی بین بانک‌های ایران و روسیه و ۱۳ کشور که در روسیه شعب بانکی فعال دارند.


ایسنا
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
X
طرح فروش سیم‌کارت