شناسه خبر : 102718
تاریخ انتشار :
تأکید حکیم بر تثبیت آتش‌بس و پایان بحران در یمن
در دیدار با ولیعهد عربستان مطرح شد؛

تأکید حکیم بر تثبیت آتش‌بس و پایان بحران در یمن

رهبر جریان حکمت ملی عراق در آغاز سفر خود به عربستان سعودی با ولیعهد عربستان سعودی دیدار کرد.

نورنیوز - گروه بین‌الملل: «سید عمار حکیم»، رهبر جریان حکمت ملی عراق در آغاز سفر خود به عربستان سعودی با «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان سعودی دیدار کرد.

او در این دیدار بر روابط تاریخی مستحکم بین دو ملت برادر و راه‌های تقویت و تحکیم آن در راستای تثبیت روابط و تعمیق پیوندهای برادرانه آن تأکید کرد.

رهبر جریان حکمت ملی عراق در این دیدار به اهمیت انسجام بین دو کشور برادر و همسایه و تأثیر سازنده آن بر بخش‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی و علمی به ویژه با توجه به وزنه اقتصادی منطقه‌ای و بین‌المللی دو کشور اشاره کرد.

حکیم با تأکید بر لزوم بهره‌برداری از افزایش کنونی قیمت نفت در توسعه زیرساخت صنعتی و اقتصادی دو کشور، طرح‌های توسعه‌ای ولیعهد عربستان به ویژه چشم‌انداز ۲۰۳۰ و پیامدهای مثبت این طرح‌ها بر همه کشورهای منطقه به ویژه عراق را تحسین کرد.

او با اشاره به تحولات سیاسی عراق، تاکید کرد که گفت‌وگو بین طرف‌های مختلف، بهترین راه برای دستیابی به راه‌حل‌های رضایت‌بخش برای بن‌بست کنونی در عراق است.

رهبر جریان حکمت ملی عراق تأکید کرد که راه‌حل‌ها باید از سوی عراق و بدون هیچگونه فشار خارجی باشد.

حکیم در ادامه به اهمیت حمایت عربستان از بحران اقلیمی در عراق اشاره و بر لزوم ایجاد راه‌حل علمی برای کمک به کاهش پیامدهای خطرناک این بحران تأکید کرد.

او ضمن تحسین آتش بس بشردوستانه در یمن و اشاره به لزوم تثبیت آن و ایجاد راه‌حل نهایی برای بحران در این کشور عربی که مصایب آن به طول انجامیده، بر اهمیت ثبات در همه کشورهای منطقه تأکید کرد.

رهبر جریان حکمت ملی عراق همچنین نقش عراق در میانجیگری بین جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی و بازتاب‌های مثبت آن بر ملت‌های منطقه را تحسین و تأکید کرد که دستیابی به توافق هسته‌ای جدید باید فرصتی برای همه طرف‌ها باشد که با نگاهی مثبت به آینده به دنبال مشترکاتی باشند که به حمایت از ثبات منطقه کمک می‌کند.

حکیم در پایان بر اهمیت اتخاذ تصمیمات رضایت‌بخش برای ملت‌های عرب در نشست آتی سران اتحادیه عربی در الجزائر برای پایان وضعیت سرخوردگی در میان ملت عرب و تأکید بر محوریت قضیه فلسطین و اهمیت تداوم آن به عنوان نمادی برای یکپارچه کردن ملت های عرب اشاره کرد.


نورنیوز
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
X
آگهی تبلیغاتی