شناسه خبر : 177789
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 22 خرداد ساعت 15:26
«ماکرون»: رئیس‌جمهور می مانم و استعفا نمی‌دهم

«ماکرون»: رئیس‌جمهور می مانم و استعفا نمی‌دهم

رئیس‌جمهور فرانسه در مصاحبه‌ای با روزنامه فیگارو هرگونه گزارشی را پیرامون استعفا از مقام ریاست‌جمهوری رد کرد.

نورنیوز-گروه بین الملل: «امانوئل ماکرون» گفت: «نتایج انتخابات هرچه که باشد، من به عنوان رئیس‌جمهور خواهم ماند و استعفا نخواهم داد.»

وی افزود: انحلال پارلمان در حال حاضر تصمیم درستی است اما این حزب اجتماع ملی نیست که قانون اساسی را می‌نویسد. وظیفه نهادها همگی مشخص هستند.»

ماکرون تاکید کرد: «تصمیمی که من گرفتم، دوره جدیدی را خواهد گشود. در روزهای آینده قصد دارم به افرادی که آماده همکاری در دولت هستند، مراجعه کنم. انحلال پارلمان تصمیمی ضروری بوده است. این اقدام ملموس‌ترین و قوی‌ترین کاری است که انجام داده‌ام.»

رئیس‌جمهور فرانسه مجددا ضمن حمایت از تصمیم خود برای انحلال پارلمان این کشور و برگزاری انتخابات زودهنگام به مردم کشورش گفت: «این تصمیم درست و به نفع کشور بود. نترسید و بروید رای بدهید. من اینجا هستم که پیروز شویم.»

کاخ الیزه در اطلاعیه‌ای گزارش‌های منتشر شده در ساعات اخیر مبنی بر احتمال کناره‌گیری «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه را رد کرد.

شبکه رادیویی یوروپ ۱ پیشتر گزارش کرد: ماکرون در حال گفت‌وگو با حلقه نزدیک خود در مورد امکان استعفا از سمتش به‌عنوان رئیس‌جمهور کشور، در صورت پیروزی احزاب راست در انتخابات پارلمانی آتی است.

نتایج اولیه انتخابات پارلمان اروپا نشان می‌دهد احزاب راست افراطی در آلمان و فرانسه پیروزی‌های بزرگی به دست آورده‌اند و در هلند هم نشانه‌هایی از گردش قابل انتظار به سمت احزاب راست‌گرا دیده می‌شود.

به گزارش رویترز، در فرانسه حزب «اجتماع ملی» مارین لوپن حدود ۳۲ درصد از آرا را به دست آورده که حدود ۱۰ درصد بیشتر از انتخابات سال ۲۰۱۹ و حدود ۱۷ درصد بیشتر از رای‌های حزب امانوئل ماکرون است.


ایسنا
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی