شناسه خبر : 173387
تاریخ انتشار : چهارشنبه 26 اردیبهشت ساعت 14:12
آنروا هشدار جدی داد/  وضعیت  150 هزار زن باردار در غزه خطرناک است

آنروا هشدار جدی داد/ وضعیت 150 هزار زن باردار در غزه خطرناک است

یک نهاد بین‌المللی با اعلام اینکه با آغاز موج تازه آوارگی فلسطینی‌ها از رفح، فاجعه جدیدی برای مردم غزه در راه است، تاکید کرد بیش از 150 هزار زن باردار در غزه با بدترین شرایط بهداشتی مواجهند.

نورنیوز-گروه بین الملل: به نقل از روزنامه الدستور اردن، آژانس امداد و کار سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی (آنروا) با اشاره به شرایط فاجعه بار غیرنظامیان در سراسر نوار غزه در سایه ادامه تجاوزات وحشیانه رژیم صهیونیستی اعلام کرد که بیش از ۱۵۰ هزار زن باردار در نوار غزه با شرایط بهداشتی وحشتناکی مواجه هستند، به ویژه بعد از حمله ارتش اسرائیل به رفح و آغاز موج جدید آوارگی فلسطینی‌ها از این شهر که حدود ۱.۴ میلیون غیرنظامی را در خود جای داده بود.

آنروا در بیانیه خود به این منظور اعلام کرد که هیچ کودکی در جهان نباید این گونه رنج بکشد و ما نیاز شدید به آتش بس فوری در نوار غزه داریم. وضعیت انسانی در غزه روز به روز بدتر می‌شود و به سطح جدیدی از ناامیدی رسیده و این در حالی است که جهان به تماشا نشسته است.

صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) نیز در بیانیه‌ای به همین منظور اعلام کرد که ۹۵ درصد از زنان باردار و یا مادران شیرده در غزه با سوء تغذیه شدید مواجه هستند و ۶۲ بسته کمکی برای زنان باردار پشت گذرگاه رفح مانده و اسرائیل اجازه ورود آنها به غزه را نمی‌دهد.

درحالی که همه اقشار مردم غزه در سایه تداوم تجاوزهای وحشیانه صهیونیست‌ها و محاصره وحشتناکی که علیه این منطقه اعمال شده، در یک شرایط غیرانسانی بی‌سابقه قرار دارند، در این میان زنان بیش از همه در معرض انواع آسیب‌ها قرار دارند.


مهر
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی