شناسه خبر : 168874
تاریخ انتشار : شنبه 11 فروردین ساعت 14:26
تعطیلی موزه‌ها در روز 13 فروردین و روز شهادت حضرت علی(ع)

تعطیلی موزه‌ها در روز 13 فروردین و روز شهادت حضرت علی(ع)

ساعت بازدید از موزه‌ها، کاخ‌ها و محوطه‌های تاریخی به مناسبت شب‌های قدر کوتاه‌تر شد همچنین بسیاری از موزه ها در روز 13 فروردین نیز تعطیل هستند.

نورنیوز-گروه فرهنگی: بنابر اعلام صورت‌گرفته از سوی مجموعه‌های تاریخی (موزه‌ها، کاخ‌ها، پایگاه‌ها و محوطه‌های تاریخی) تحت پوشش وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ساعت بازدید در روزهای یکشنبه (۱۲ فروردین)، و چهارشنبه (۱۴ فروردین) نهایتاً تا ۱۷ خواهد بود.

 درهای مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان در روز شنبه ۱۱ فروردین نیز از ساعت ۱۰ بر روی گردشگران بازگشایی می‌شود.

موزه‌ها، کاخ‌ها و محوطه‌های تاریخی، شنبه ۱۱ فروردین‌ماه ۱۴۰۳ و روزهای پس از شب قدر از ساعت ۱۰ فعالیت خود را آغاز می‌کنند.

در استان‌های کشور نیز مدیران کل میراث فرهنگی ساعت کاری موزه‌های تحت پوشش وزارت میراث فرهنگی را اعلام کرده‌اند.

محسن معصوم علیزاده مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی همدان از اعلام ساعت کاری موزه‌ها، ابنیه تاریخی و اماکن فرهنگی تحت پوشش این اداره‌کل در نوروز ۱۴۰۳ و ایام ماه مبارک رمضان و شب‌های قدر خبر داد و گفت: در شب‌های قدر ساعت بازدید اماکن تاریخی، موزه‌ها و پایگاه‌های ملی تا ساعت ۱۷ است و فردای شب قدر، ساعت فعالیت موزه‌ها از ۱۰ صبح آغاز خواهد شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی همدان گفت: همه موزه‌ها و اماکن تاریخی در روز ۱۳ فروردین، همزمان با روز طبیعت و سالروز شهادت حضرت علی (ع) تعطیل هستند.

همزمان با روز ۱۳ به در و شب شهادت حضرت علی (ع) تمامی موزه‌های گروه موزه‌های دفینه شامل موزه خودروهای تاریخی، موزه زمان، کاخ مرمر یا موزه هنر ایران، موزه هنرهای ملی اصفهان، موزه گوهر و آرایه های تاریخی، پول، هنر اسلامی و هنر جهان و موزه نور و روشنایی یزد نیز تعطیل خواهند بود.


مهر
کلید واژگان
تعطیلیموزهکاخ
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی