شناسه خبر : 99826
تاریخ انتشار : 1401/04/08 11:42
لنگراندازی کشتی غول‌پیکر در بندر یمن برای غارت نفت

لنگراندازی کشتی غول‌پیکر در بندر یمن برای غارت نفت

یک کشتی از یکی از بنادر عربستان سعودی وارد بندری در شبوه یمن شد تا هزاران تن نفت را به غارت ببرد.

نورنیوز-گروه بین‌الملل: شبکه «المسیره» به نقل از یک منبع در وزارت نفت دولت نجات ملی یمن گزارش کرد، کشتی « ISABELLA» از بندر «رأس التنوره» عربستان سعودی وارد بندر «النشیمه» در استان «شبوه» یمن شد تا مقادیر دیگری از نفت یمن را به غارت ببرد.

بر اساس این گزارش، حدود ۱۰۰ هزار تن نفت خام یمن معادل یک میلیون بشکه توسط این کشتی بارگیری خواهد شد. ارزش نفت به غارت رفته توسط این کشتی به ۱۱۴ میلیون دلار می‌رسد.

سه روز پیش نیز، یک کشتی خارجی وابسته به ائتلاف سعودی پس از اینکه ۴۰۰ هزار بشکه نفت خام یمن را غارت کرد، استان شبوه را ترک کرد.

به گفته یک منبع آگاه، این کشتی چند روز پیش از امارات حرکت کرده و وارد بندر رضوم شده بود. ارزش نفت این کشتی، بالغ بر ۴۳ میلیون و ۶۴۰ هزار دلار است، یعنی ۴۹ میلیارد ریال یمن.

این منبع خاطر نشان کرد، غارت نفت خام یمن در ادامه غارت سازمان یافته منابع این کشور توسط ائتلاف متجاوز است و جامعه بین‌الملل باید در توقف غارت منابع یمن نقش خود را ایفا کند.

این در حالی است که دو هفته پیش نیز یک کشتی از بندرگاه «الشحر» در حضرموت، بیش از دو میلیون بشکه نفت خام یمن را غارت کرد.

در همین ارتباط، «معین عبدالملک» نخست وزیر خود خوانده وابسته به ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی اواخر خرداد گذشته توافقنامه‌ای را تأیید کرد که بر اساس آن، نفت یمن به صورت رسمی غارت شود.بر اساس این توافقنامه، بخش سوخت یمن به عربستان سعودی واگذار  شد. این اقدام، در راستای توطئه سعودی برای چپاول بخشهای مهم و حیاتی جنوب و شرق یمن است.


فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی