مدیران خودرو

شناسه خبر : 99628
تاریخ انتشار :
سال سیاه نتفلیکس

سال سیاه نتفلیکس

بحران در «نتفلیکس» که یکی از بزرگترین شرکت‌ها‌ی تولید و پخش فیلم و سریال در دنیاست به شکل عجیبی پیش می‌رود. این شرکت در دوران شیوع کرونا با رشد قابل‌توجهی مواجه بود اما از سال گذشته و با وجود رقبای دیگری همچون شبکه‌های آمازون، دیزنی پلاس و اچ بی او مکس، پیش‌بینی می‌شد که تعداد مشترکان پلتفرم با کاهش روبرو شود و چالشی جدی را به وجود بیاورد.

نورنیوز-گروه فرهنگ: بر اساس اخبار منتشرشده این پلتفرم اخیرا ۲۰۰هزار مشترک خود را از دست داده است و علاوه‌بر آن به دلیل قطع کردن خدماتش در روسیه حدود ۷۰۰هزار مشترک دیگر نیز از دست رفته و این شرکت با ضرر ۵۴میلیارددلاری مواجه شده است. سالی که برای بزرگ‌ترین سرویس استریمینگ جهان بد آغاز شده بود، حال بدتر هم شده است. رسانه‌ها پیش‌بینی کرده‌اند نتفلکیس در ماه‌های آینده دو میلیون نفر دیگر از کاربران خود را از دست بدهد. از این‌رو در هفته‌های اخیر سهام این شرکت کاهش قابل‌توجهی پیدا کرد. ارزش سهام این شرکت در ماه ژانویه ۶۰۰دلار بود اما اکنون به ۱۸۰ دلار رسیده است. در همین رابطه، دیروز ورایتی خبر داد نتفلیکس 300 نفر دیگر از کارکنان ۱۱هزار‌نفره‌اش را از کار برکنار کرد. پیش از این نیز در ماه می‌ یعنی اردیبهشت‌ماه هم این شرکت ۱۵۰ نفر دیگر را اخراج کرده و گفته بود این دور نخست کاهش نیرو در سال جاری است تا کمپانی بتواند با کاهش قیمت سهامش کنار بیاید. سخنگوی نتفلیکس دیروز تصمیم جدید را تایید کرد و گفت این کار ضروری است تا بتوانند کاهش درآمدهایشان را تا حدودی جبران کنند. البته نتفلیکس امیدوار است با برداشتن اقداماتی که قبلا در برابر آن‌ها مقاومت کرده بود، موج را معکوس کند، از جمله مسدود کردن اشتراک‌گذاری حساب‌ها و معرفی یک نسخه ارزان‌تر و با پشتیبانی تبلیغاتی از سرویس خود. برخی منابع نیز نوشته‌اند نتفلیکس شروع به سرکوب اشتراک‌گذاری رمزهای عبور مشترکان می‌کند که به چندین خانواده امکان دسترسی به خدمات آن از یک حساب واحد را می‌دهد. شرکت  Los Gatosکالیفرنیا تخمین زده است که حدود ۱۰۰میلیون خانوار در سراسر جهان که ۳۰میلیون آن‌ها در آمریکا و کانادا مستقر هستند با استفاده از حساب یکی از دوستان یا یکی دیگر از اعضای خانواده، خدمات آن را به صورت رایگان تماشا می‌کنند. نتفلیکس اعلام کرد برای متوقف کردن این روش و ترغیب افراد بیشتری به پرداخت هزینه حساب‌های خود برنامه جدی دارد.

تد ساراندوس مدیرعامل نتفلیکس اخیرا در مورد کاهش ارزش سهام نتفلیکس اعتراف کرد که احتمال خریداری شدن نتفلیکس وجود دارد. او گفت همواره یک واقعیت است، بنابراین باید در مورد این احتمال با چشم باز عمل کنیم ولی همچنان فرصت زیادی برای رشد نتفلیکس وجود دارد. او درباره برنامه‌هایش برای بهبود وضعیت گفت: مشتریان زیادی که هستند که نتفلیکس را بیش از حد گران‌ می‌دانند، در حالی که تبلیغات برای من اهمیتی ندارد و آن را از روی میز کنار گذاشتیم. ما یک طرح به همراه تبلیغات اضافه می‌کنیم؛ اما به نتفلیکسی که امروز می‌شناسید تبلیغات اضافه نخواهیم کرد. برای افرادی اضافه خواهیم کرد که می‌گویند دسترسی به خدمات را با قیمت کمتری می‌خواهند و حاضرند تبلیغات هم تماشا کنند.

او افزود: طبیعتا همه را راضی نخواهیم کرد، اما این زیبایی خدمات استریم است؛ می‌توانید خاموشش کنید. علت حساسیت کمدی این است که همه ما به یک موضوع نمی‌خندیم. اما همگی برای یک موضوع گریه می‌کنیم و به همین علت کارِ درام کمی آسان‌‌تر است، اما وقتی بحث کمدی در میان باشد، متفاوت خواهد بود. بخشی از معنای فرم هنری عبور از خط قرمزهاست، و بخشی از معنایش این است که تنها با عبور کردن از این خطوط می‌توان به آن دست یافت. حمایت از آزادی بیان واقعا مهم است.

 


دنیای اقتصاد
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

پیکاپ سایپا

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.