شناسه خبر : 96793
تاریخ انتشار :
حتماً فرق می‌کند چه کسی رئیس‌جمهور باشد!
از «صبح جمعه با شما»ی روحانی تا «صبح جمعه با مردم» رئیسی؛

حتماً فرق می‌کند چه کسی رئیس‌جمهور باشد!

حضور امروز صبح رئیس جمهور در میدان بهمن و گفتگو با مردم و همچنین حضور او در یکی از شعب فروشگاه‌های زنجیره‌ای، واکنش‌های مثبت زیادی را در پی‌ داشته است.

نورنیور -سایر رسانه‌ها: حضور امروز صبح سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور در میدان بهمن و گفتگو با مردم و همچنین حضور او در یکی از شعب فروشگاه‌های زنجیره‌ای، واکنش‌های مثبت زیادی را در پی‌ داشته است.

این اقدام رئیس‌‌جمهور بلافاصله یک روز بعد از اجرای قانون اصلاح تخصیص ارز ترجیحی به برخی کالاهای اساسی صورت گرفته و رئیس‌جمهور بر آن بود تا از طریق همراهی و گفتگو با مردم و همچنین حضور مستقیم در میدان به مردم اطمینان خاطر بدهد که دولت تمام تلاشش را برای اجرای درست این قانون به کار گرفته و رئیس جمهور مصمم است که این تصمیم به ضرر عموم مردم و بخصوص قشرهای کم‌‌برخوردار نباشد.

غیر از گفتگوهای مکرر مسئولان دولتی با مردم از طریق صداوسیما و سایر رسانه‌ها، رئیس جمهور قبل از اجرای این تصمیم نیز در گفتگوی زنده با مردم حضور یافته و درباره طرح به آنها توضیح داده بود. ضمن آنکه پیش از اجرای طرح، یارانه حمایتی نیز به حساب بسیاری از مردم واریز شد.

این اقدامات دولت و رئیس جمهور به خصوص از آن جهت اهمیت دارد که مردم به درستی آن را با وضعیت مشابه بی‌دولتی در دوران آقای روحانی و به ویژه با وضعیت آبان ۹۸ مقایسه می‌کنند. در آن دوره اولاً برخی مقامات مسئول مربوط به دروغ اجرای هر طرحی در زمینه سوخت را انکار می‌کردند و بدتر اینکه نه تنها به مردم اطلاع رسانی و با آنان همراهی نشد، بلکه حسن روحانی، رئیس جمهور وقت پس از چند روز با لحن توأم با خنده، اعلام کرد که خودش هم صبح جمعه فهمیده که بنزین گران شده است! رفتاری که باعث عصبانیت گسترده مردم شد و برخی روزنامه‌ها طنز تلخ پشت این نوع رفتار را به برنامه طنز رادیویی «صبح جمعه با شما» تعبیر کردند.

خنده روحانی در آن وضعیت در حالی بود که مردم بسیاری به آن تصمیم معترض بودند و برخی نیز در اغتشاشات جان خود را از دست دادند.

مقایسه نوع رفتار روسای جمهور و دولت‌های فعلی و سابق (دولت اقای روحانی) موجب شده این روزها این جمله بسیار تکرار شود که اگر چه ممکن است درباره هر تصمیمی نظرات کارشناسی موافق یا منتقدی وجود داشته باشد، اما به لحاظ مسئولیت پذیری، مردم گرایی، فعالیت و وجدان و انصاف حکمرانی، حتماً بسیار فرق می‌کند چه کسی رئیس جمهور باشد.


تسنیم
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
X
آگهی تبلیغاتی