آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 89866
تاریخ انتشار :
فاز جدید بازی مقصرنمایی واشینگتن
نورنیوز بررسی کرد؛

فاز جدید بازی مقصرنمایی واشینگتن

موضع سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در چارچوب «مقصرنمایی» ایران نشان می‌دهد که غرب به ویژه آمریکا قصد دارند همچنان به رویه غیر سازنده خود که موجب طولانی شدن مذاکرات خواهد شد، ادامه دهند.

نورنیوز ـ گروه بین‌الملل: «ند پرایس» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: اگر ایران به عدم همکاری خود در مذاکرات هسته‌ای ادامه دهد، ایالات متحده از آن خارج می‌شود.

اظهارات این مقام آمریکایی در حالی مطرح می‌شود که واشینگتن به عنوان مقصر اصلی شکل‌گیری وضع موجود تاکنون با پافشاری بر مواضع غیر اصولی خود باعث کندی روند مذاکرات و عدم حصول نتیجه مناسب شده است.

خبرگزاری رویترز نیز ساعاتی قبل بر اساس روال معمول خود از قول منابع مجعول مدعی شد که مواضع ایران در مذاکرات هسته‌ای در بازگشت باقری به وین سخت‌تر شده و تیم ایرانی حتی خواستار بازنگری در برخی از موضوعاتی شده که پیشتر بر سر آنها توافق شده بود.

این ادعای غیر واقعی در شرایطی مطرح می‌شود که هیچ موضوع جدیدی از سوی ایران مطرح نشده و تنها مواردی که از ابتدای گفتگوها در ردیف مطالبات اصلی ایران بوده و به نوعی در محدوده خط قرمزهای کشورمان قرار دارد پیگیری شده است.

موضع اتخاذ شده از سوی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا و فضاسازی‌هایی که در چارچوب فعال‌سازی بازی «مقصرنمایی» از سوی رسانه‌های غربی آغاز شده نشان می‌دهد که کشورهای غربی به ویژه آمریکا قصد دارند همچنان به رویه غیر سازنده خود که موجب طولانی شدن مذاکرات خواهد شد، ادامه دهند.


نورنیوز
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.