شناسه خبر : 89082
تاریخ انتشار :
حضور مقامات عالی ایران در وین صحت ندارد
اختصاصی

حضور مقامات عالی ایران در وین صحت ندارد

رسانه‌های غربی در روزهای اخیر تلاش می‌کنند با انتشار اخبار غیر واقعی، دو گزاره جعلی شامل "ضرورت اتخاذ تصمیم سیاسی از سوی ایران" و طرح "ضرب‌الاجل خودساخته" را تثبیت کنند و افکار عمومی را نسبت به شکل‌گیری شرایط اضطراری در مذاکرات شرطی نمایند.

نورنیوز - گروه سیاسی: شب گذشته لورا روزن، خبرنگار آمریکایی به نقل از فردی که در نزدیکی محل اقامت سفیر ایران در وین ساکن است گفت: با توجه به تحرکات امنیتی بی‌سابقه در اطراف اقامتگاه سفیر  ایران احتمالا در این دور از مذاکرات، مقام عالی‌رتبه‌ای از ایران در وین حاضر است.

پس از انتشار این خبر که اساسا غیر واقعی بود، خبر دیگری در فضای مجازی منتشر و به سرعت دست به دست شد، مبنی بر این که احتمالا محمد اسلامی رییس سازمان انرژی اتمی ایران برای ارائه مشاوره تخصصی به تیم مذاکره کننده به وین سفر خواهد کرد.

انتشار اخباری جهت‌دار از این دست که به نقل از منابع مجعول منتشر می‌شود ضمن آنکه غیر واقعی و کذب است اقدامی در جهت فضاسازی هدفمند به منظور اثرگذاری روانی بر مذاکرات تلقی می‌شود.

رسانه‌های غربی در روزهای اخیر تلاش می‌کنند با انتشار اخبار غیر واقعی، دو گزاره جعلی شامل "ضرورت اتخاذ تصمیم سیاسی از سوی ایران" و طرح "ضرب‌الاجل خود ساخته" را تثبیت کنند و افکار عمومی را نسبت به شکل‌گیری شرایط اضطراری در مذاکرات شرطی نمایند.

تیم مذاکره‌کننده ایران با اخذ دستورالعمل کاری دقیق و جامع و با اختیارات کافی از روز سه‌شنبه در وین حاضر شده و روند مذاکرات را بر اساس سیاست‌های تعیین شده با اولویت پیگیری گفتگوها در حوزه رفع تحریم‌های ظالمانه دنبال می‌کند.

در این میان، هرچند طرف آمریکایی بدلیل عدم انسجام هیئت حاکمه این کشور و فقدان اختیارات کافی، موجب کُند شدن روند مذاکرات شده است لیکن جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام نموده که دستیابی به توافق خوب را قربانی ضرب‌الاجل‌های بی‌مبنا نخواهد کرد.


نورنیوز
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.