شناسه خبر : 81323
تاریخ انتشار : 1400/09/02 15:13
اعزام های سازمان یافته به عتبات سرعت می گیرد

اعزام های سازمان یافته به عتبات سرعت می گیرد

رئیس سازمان حج و زیارت در نشست مسئولان حوزه حج و زیارت تاکید کرد: اعزام ها به عتبات عالیات به شکل سازمان یافته و با سرعت بیشتر ادامه خواهد یافت.

نورنیوز-گروه جامعه: نشست شورای برنامه‌ریزی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت امروز به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امورحج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی تشکیل شد.

در این جلسه آقای علی رضا رشیدیان، رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به آغاز اعزام کاروان های زیارتی به عتبات عالیات از هفته گذشته، تصریح کرد: اعزام زائرانی ایرانی به عراق به شکل سازمان یافته و با سرعت بیشتر ادامه خواهد یافت.

او به اقدامات صورت گرفته برای همراهی هرچه بیشتر دفاتر خدمات زیارتی در رویکرد جدید با هدف تسهیل زیارت برای اقشار مردم با سلایق و ظرفیت های مالی مختلف اشاره و ابراز امیدواری کرد که در این رویکرد، زمینه ارائه خدمات بهتر و با کیفیت تر به زائران فراهم شود.

رئیس سازمان حج و زیارت همچنین به پیگیری های انجام شده برای اعزام زمینی زائران به عتبات اشاره کرد و در خصوص اعزام کاروان های زیارتی به سوریه نیز گفت: در مرحله اول اعزام مشتاقان زیارت حرم حضرت زینب(س) و حضرت رقیه (ع) از فرودگاه امام خمینی(ره) تهران انجام خواهد شد و در آینده گسترش خواهد یافت.

این گزارش حاکیست، در ادامه این جلسه، حجت الاسلام والمسلمین نواب ازدست اندرکاران حوزه عتبات سازمان حج و زیارت خواست به نحوی برنامه ریزی کنند که درماههای رجب و شعبان اوج اعزام زائران به عتبات عالیات تحقق یابد.

او افزود: در خصوص تغییرات صورت گرفته در اعزام کاروان های زیارتی به اعتاب مقدسه نیز هرچه سریعتر اطلاع رسانی لازم صورت گیرد.

در ادامه نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در خصوص تکمیل فرآیند تدوین این کتاب توصیه هایی ارائه و تصریح کرد: این سند اجرایی باید به نحوی تهیه شود که در مقاطع زمانی آنچه را مورد نیاز کارگزاران است دراختیارشان قرار دهد.

برپایه این گزارش، در ابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین نواب در سخنانی فرارسیدن هفته بسیج و پنجم آذر؛ سالروز تشکیل بسیج مستضعفان را تبریک گفت و با بیان روایتی از امیر مومنان حضرت علی (ع)، مظهر اخلاص را روحیه بسیجی دانست.

او گفت: بسیجی ها بندگان مخلص و بی ادعائی هستند که اعمالشان را خالصانه برای خدا انجام می دهند و به هیچ وجه دنبال مطرح کردن خود نبوده و نیستند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت خاطرنشان کرد: بسیج یک روحیه است روحیه ای که در هر انسانی و در هر صحنه ای حضور و وجود داشته باشد تاثیر و اثر خود را دارد.

او با اشاره به اینکه این روحیه در رفتار فرماندهان ارتش و سپاه همچون بابائی، صیاد شیرازی و حاج قاسم سلیمانی و همت کاملا ملموس بود، افزود: این افراد انسان های پاک و آزاده ای بودند که از همه چیز خود در راه خدا گذشتند.
این روحیه را در بازسازیهای زلزله و سیل، مبارزه با کرونا، صنعت و کشاورزی، سلولهای بنیادی، غنی سازی اورانیوم، در حوزه و دانشگاه می توان مشاهده کرد.


نورنیوز
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی