شناسه خبر : 81272
تاریخ انتشار : 1400/08/29 13:51
الصاق واژه «رسمی» به سربرگ سندمالکیت خودرو

الصاق واژه «رسمی» به سربرگ سندمالکیت خودرو

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا از الصاق واژه «رسمی» به سند مالکیت خودرو خبر داد.

نورنیوز-گروه جامعه: بعد از دعوای ده ساله مبنی بر اعتبار و رسمیت برگ سبز یا سند خودرو بین پلیس راهور و دفاتر اسناد رسمی چندی قبل، محمد جعفر منتظری دادستان کل کشور طی بخشنامه‌ای خطاب به دادستان‌های کشور اعلام کرد: «برگ سبز خودرو سند مالکیت است»؛ بخشنامه‌ای که برخی آن را پایان نزاع ده ساله سند خودرو و برگ سبز عنوان کردند اگر چه اخبار حاکی از آن است که کانون سردفتران به این بخشنامه قائل نبوده و موضوع فوق را از مجلس پیگیر هستند.

اما از آن طرف پلیس راهور با توجه به ابلاغیه دادستان کل کشور مبنی بر رسمیت برگ سبز خودرو از تغییر در سند مالکیت خودرو خبر داده بود.

سرهنگ علی محمدی رئیس مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور ناجا پیش تر_ در تاریخ 15 آبان ماه_ در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس-اینجا_ با اعلام اینکه «برگ سبز خودرو سند رسمی مالکیت و قطعی است» اظهار داشت: طبق ابلاغیه دادستان کل کشور سند صادره پلیس سند رسمی محسوب شده و مراجعه به دفتر اسناد رسمی غیر ضروری است و دیگر لازم نیست که هزینه دیگری غیر از شماره‌گذاری به مردم تحمیل شود.

وی افزود: قید عبارت «سند رسمی مالکیت وسیله نقلیه» حاکی از به رسمیت شناخته شدن سند سبز و عدم الزام به حضور مراجعان در دفترخانه اسناد رسمی در هنگام نقل و انتقال وسیله نقلیه است.


فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی