شناسه خبر : 81064
تاریخ انتشار : 1400/08/19 15:40
رویترز: صادرات نفت ایران در حال افزایش است

رویترز: صادرات نفت ایران در حال افزایش است

رویترز طی گزارشی اعلام کرد واردات نفت چین از ایران به طور متوسط در سه ماه گذشته بیش از نیم میلیون بشکه در روز بوده است.

نورنیوز-گروه اقتصاد: به گفته تاجران و شرکت‌های رهگیری کشتی، واردات نفت چین از ایران به طور متوسط در سه ماه گذشته بیش از نیم میلیون بشکه در روز بوده است.

با وجود تحریم‌هایی که به واشنگتن اجازه می‌دهد تا کسانی را که آنها را نقض می‌کنند از اقتصاد ایالات متحده خارج کند، خرید نفت خام چین از ایران در سال جاری میلادی ادامه داشته است.

بر اساس این گزارش، در بحبوحه مذاکرات ایران و قدرت های جهانی برای احیای توافق هسته‌ای سال 2015، دولت جو بایدن تاکنون تصمیم گرفته است تحریم‌ها را علیه افراد و شرکت‌های چینی اجرا نکند.

به گفته بازرگانان و منابع رهگیری کشتی، پس از کاهش خرید نفت ایران از سوی چین در ماه ژوئن و ژوئیه نسبت به رکورد ماه مه در پی کم شدن مجوزهای واردات، پالایشگاه‌های مستقل این کشور دوباره از نفت خام ارزان‌تر ایران استقبال کردند چرا که دولت سهمیه‌های جدیدی را توزیع کرده است.

لی، تحلیلگر بازار چین در شرکت تحلیلی ردیاب نفتکشVortexa Analytics، در این باره گفت: تخفیف نفت ایران و سهمیه‌های واردات جدید، از تقاضای پالایشگاه‌های مستقل چینی پشتیبانی می‌کند.

محموله‌های نفت ایران که اکنون به ارزش 1.3 میلیارد دلار در ماه است و بخش عمده آن به چین می‌رود، درآمد کلیدی را برای تهران فراهم می‌کند.

ایران و قدرت های جهانی قرار است در 29 نوامبر گفتگوها را برای بازگرداندن توافق هسته ای و لغو تحریم های ایالات متحده بر فروش از سر بگیرند.

بر اساس داده‌های Vortexa Analytics، صادرات نفت ایران به چین در ماه اوت به 660 هزار بشکه در روز و در سپتامبر به 545 هزار بشکه در روز رسید، اما در اکتبر به 470 هزار بشکه در روز کاهش یافت.

طبق داده‌های Vortexa، میانگین سه ماهه واردات نفت این کشور از ایران به 560 هزار بشکه در روز رسیده است که نسبت به میانگین 478 هزار بشکه در روز در ژوئن و ژوئیه افزایش نشان می دهد.


تسنیم
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی