آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 76685
تاریخ انتشار :
رزمایش مشترک تکاوران نداجا و نزاجا + فیلم

رزمایش مشترک تکاوران نداجا و نزاجا + فیلم

تفنگداران نیروی دریایی و تکاوران نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در یک عملیات مشترک مواضع دشمن فرضی را منهدم کردند.

نونیوز-گروه سیاسی: تکاوران و تفنگداران نیروی دریایی و نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در عملیاتی مشترک با اجرای عملیات هوابرد، هلی‌برن و آب‌خاکی در سواحل دشمن نسبت به پیاده کردن نیروها و تجهیزات، تصرف سرپل و پیشروی به‌سمت اهداف تعیین‌شده، اقدام کردند.

 در این مرحله از رزمایش، تیپ‌های تفنگدار و تکاور نیروی دریایی با همراهی یگان‌هایی از نیروی زمینی ارتش علیه واحدهای سطحی نیروهای حمله‌ور در قالب یگان‌های دشمن، حملات غافلگیرانه انجام داده به‌سمت اهداف از پیش تعیین‌شده در سواحل جنوبی کشور یورش بردند.

امیر دریادار سید محمود موسوی سخنگوی رزمایش مشترک ذوالفقار1400 ارتش با اعلام این خبر گفت: این تیپ‌‌ها با به‌کارگیری انواع تجهیزات و سلاح‌های خود ازجمله قایق‌های تندرو، شناورهای هجومی، زیردریایی‌های مرطوب و ناوچه‌های راکت‌انداز، با استفاده از اصل غافلگیری، یگان‌های حمله‌ور در نقش دشمن را منهدم کردند.

سخنگوی رزمایش مشترک ذوالفقار1400 ارتش افزود: تکاوران و تفنگداران دریایی نیز به‌رغم وجود عوارض و موانع متنوع طبیعی در مقابله با عملیات تهاجمی سنگین یگان‌های حمله‌ور در نقش دشمن، با تسلط بر راهبردهای رزمی و رصد اطلاعاتی و عملیاتی یگان‌های نفوذکننده مانع هرگونه فعالیت عملیاتی و تجسس اطلاعاتی دشمن شده با پشتیبانی یگانهای پدافند ساحلی نسبت به اجرای آتش سبک و سنگین توپخانه‌ای به‌روی اهداف از پیش تعیین‌شده اقدام کردند و در مدت زمان بسیار کم توانستند مانع از پیشروی یگان‌های مهاجم شوند.

وی خاطرنشان کرد: انهدام واحدهای شناور یگان‌های حمله‌ور در نقش دشمن توسط شناورهای تندروی آذرخش، شهاب و رعد مجهز به راکت‌انداز، عملیات مین‌‌‌ریزی، دفاع ساحلی توسط توپخانه ساحلی، اجرای تازش موتوری در سواحل و هلی‌برن تفنگداران به‌وسیله بالگردهای یگان هوادریا از جمله دیگر عملیات‌های صورت‌گرفته در این مرحله از رزمایش بود.

امیر دریادار موسوی اضافه کرد: اجرای گشت هوایی به‌منظور تأمین امنیت هوایی نیروهای عمل‌کننده در سطح توسط تیزپروازان نیروی هوایی ارتش و همچنین رصد و پایش آسمان منطقه عملیات توسط نیروی پدافند هوایی از دیگر اقدامات صورت‌گرفته در این رزمایش بود.

وی ادامه داد: همچنین نیروهای تیپ 223 واکنش سریع با پشتیبانی آتش بالگردهای تهاجمی هوانیروز ارتش، با اجرای کمین نقطه‌ای و منطقه‌ای، مواضع نیروهای حمله‌ور در نقش دشمن را تصرف کردند.

امیر دریادار موسوی با اشاره به برقراری ارتباط امن میان یگان‌های عمل‌کننده با مراکز فرماندهی در این مرحله از رزمایش ذوالفقار1400، گفت: عملیات جمع‌‌آوری اطلاعات الکترونیکی و سیگنالی و ضدالکترونیکی نیروهای مهاجم، پایداری ارتباطات در فضای مطلق جنگ الکترونیک از جمله نقاط قوت این عملیات است که با موفقیت اجرا شد.

سخنگوی رزمایش مشترک ذوالفقار1400 ارتش با تأکید بر اینکه همه گزینه‌های دفاعی و تهاجمی ایران علیه دشمنان آماده و مهیاست، تصریح کرد: اقتدار نظامی ایران اسلامی نه‌تنها تهدیدی برای همسایگان نیست، بلکه برای جلوگیری از تهدیدات دشمنان است و قدرت نظامی جمهوری اسلامی ایران، همواره در خدمت امنیت منطقه بوده و خواهد بود.

رزمایش بزرگ ذوالفقار 1400 ارتش جمهوری اسلامی ایران 

 

تسنیم


اخبار مرتبط
آزمون موفق پهپاد انتحاری «آرش»

آزمون موفق پهپاد انتحاری «آرش»

سخنگوی رزمایش مشترک ذوالفقار 1400 ارتش گفت: پهپاد انتحاری «آرش» نیروی زمینی ارتش در عملیاتی سریع و دقیق با طی مسافتی طولانی با اصابت به نقطه تعیین ...

آذربایجان آماده گسترش همه جانبه روابط با ایران است

آذربایجان آماده گسترش همه جانبه روابط با ایران است

جیحون بایرامف گفت: آذربایجان آماده گسترش همه جانبه روابط با ایران است

روایت تخت روانچی از نقش همسایگان افغانستان در کمک به این کشور

روایت تخت روانچی از نقش همسایگان افغانستان در کمک به این کشور

نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد خواستار کمک جامعه جهانی به افغانستان و مردم این کشور شد.

تهران و باکو با هوشمندی به سوء تفاهمات پایان دادند
نورنیوز بررسی کرد؛

تهران و باکو با هوشمندی به سوء تفاهمات پایان دادند

موضوع «لزوم توجه کشورهای همسایه به حساسیت‌های راهبردی یکدیگر» و «تاثیر نپذیرفتن روابط دوجانبه از طرف‌های ثالث» جزو مهمترین اصول پذیرفته شده در عرف ...

وزیرخارجه پاکستان عازم ایران شد

وزیرخارجه پاکستان عازم ایران شد

«شاه محمود قریشی» وزیر امور خارجه پاکستان به دعوت همتای ایرانی خود برای شرکت در دومین نشست همسایگان افغانستان به میزبانی کشورمان و دیدار با مقام‌های ...

تبیین روابط دوستانه ایران به آذربایجان طی سه دهه اخیر
در نشستی تخصصی صورت گرفت؛

تبیین روابط دوستانه ایران به آذربایجان طی سه دهه اخیر

نشست تخصصی «روشنگری و تبیین کمک‌های جمهوری اسلامی ایران به دولت و ملت آذربایجان در سه دهه گذشته» در زنجان برگزار شد.

نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

پیکاپ سایپا

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.