شناسه خبر : 76631
تاریخ انتشار : 1400/08/14 11:25
تشدید فشار بر ایران با کمک همه ابزار؛ چرا؟

سیدرضا صدرالحسینی

تشدید فشار بر ایران با کمک همه ابزار؛ چرا؟

دزدی دریایی امریکا و تلاش ناکام برای توقیف و سرقت نفتکش ایرانی از دیدگاه‌های مختلف نظامی، سیاسی و اقتصادی قابل بررسی است.

نورنیوز-گروه بین‌الملل: دزدی دریایی امریکا و تلاش ناکام برای توقیف و سرقت نفتکش ایرانی از دیدگاه‌های مختلف نظامی، سیاسی و اقتصادی قابل بررسی است.

در یادداشت کوتاه زیر ارتباط این موضوع با حوادث اخیر سایبری و اظهار نظر تعدادی از غربگرایان مورد کنکاش قرار گرفته است:

با مواضع متناقض جو باید، نمایندگان کنگره و سفرهای منطقه‌ای کاملا روشن است که مقامات آمریکایی و صهیونیست‌ها نمی‌خواهند تحریم‌ها را بردارند و حتی آنان بدنبال تشدید تحریم‌های قبلی و تبدیل آن به محاصره اقتصادی اند، در واقع آنها بدنبال تصویرسازی از این موضوع می‌باشند که بجای آمریکا، ایران را مقصر مرگ برجام‌ نشان دهند؛ و با سوار شدن بر این موج رسانه‌ای ماهی دلخواه خود را در حوزه حقوقی و اجماع سازی بگیرند.

از آنجا که بدون برداشتن تحریم‌ها، ایران انگیزه‌ای برای احیای برجام ندارد در یک برنامه‌ریزی و تقسیم کار حساب شده اقدامات اخیر را طراحی و در حال اجرا می‌باشند:

1. با تشدید حملات سایبری صهیونیست‌ها به مراکز با اولویت مردمی مثل پمپ بنزین‌ها تلاش برای ایجاد اغتشاشات و آشوب‌های داخلی‌ دارند.

2. جنگ شناختی و روانی و دادن آدرس غلط غربگرایان در داخل مبنی بر ضرورت تسلیم و احیای بدون شرط برجام، مذاکره مستقیم با آمریکا، قهر نکردن با دنیا، ضرورت گفتگو با مرکزیت اعمال تحریم‌ها و دیگر تحریف ها تشدید شده است.

3. اعلام آمادگی بعضی از کشورها برای میانجی‌گری بین دو دولت ایران و آمریکا.

4. به یاری گرفتن رسانه‌های منطقه‌ای به منظور شکست جریان‌های مقاومتی در انتخابات اخیر پارلمانی عراق و پیروزی دوستان آمریکا در این انتخابات و در نتیجه کاهش نفوذ معنوی ایران در منطقه.

5 . و بلاخره حمله نظامی نیروی دریایی ارتش متجاوز آمریکا به نفتکش ایرانی به منظور نمایش قدرت نظامی خویش در آب‌های بین‌المللی.  تلاش می‌کنند فشار را افزایش داده و فضا را برای توافق برجام جدید بدون شرط و دراز مدت(ابدی) ایجاد نمایند.

نکته مهم در این دوران جدید این است که، در این دوره هم مثل همیشه جریان نفوذ و نفاق داخلی کاملا با آمریکا هم زبان و هماهنگ است؛ مطمئنا هوشیاری مقامات ارشد نظام، مردم و آمادگی نیروهای مسلح مقتدر کشورمان با همیاری و بصیرت نخبگان شکست عملی دیگری را در پرونده دشمنان قرار خواهد داد.

 

فارس


اخبار مرتبط
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی