آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 75856
تاریخ انتشار :
احتمال کاهش میزان بارندگی در پاییز امسال

احتمال کاهش میزان بارندگی در پاییز امسال

رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی گفت: با توجه به شرایط اقلیمی, در ماه مهر در قسمت‌های جنوبی و مرکزی کشور بارندگی پیش‌بینی نمی‌شود؛ پیش‌بینی‌ می‌شود پائیز امسال, مخصوصاً در 2 ماه اول، با «کمی بارش» روبه‌رو باشیم.

نورنیوز-گروه اقتصادی: پس از گذشت 11 روز از پاییز 1400 اثری از بارندگی در قسمت‌های مرکزی و جنوبی کشور مشاهده نشده است و تنها چند مورد بارندگی به طور پراکنده در بخش‌های شمالی و شمال غرب کشور گزارش شده است.

میزان بارندگی از ابتدای مهر ماه 99 تا شهریور 1400، «155 میلی متر» بوده است که این میزان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 50 درصد کاهش یافته است!

 در همین رابطه، احمد وظیفه؛ رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی گفت: با توجه به شرایط اقلیمی, در ماه مهر در قسمت‌های جنوبی و مرکزی کشور بارندگی پیش‌بینی نمی‌شود و بارش‌ها در این ماه محدود به استان‌های شمال غربی و نیمه شمالی کشور خواهد بود.

وظیفه با اشاره به کاهش میزان بارندگی در سال 1400 نسبت به سال‌های گذشته اضافه کرد: از نظر میزان بارندگی پیش‌بینی‌ می‌شود پائیز امسال, مخصوصاً در 2 ماه اول، با «کمی بارش» روبه‌رو باشیم.

رئیس مرکز  خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی متذکر شد: با توجه به کم‌بارشی و پیش‌بینی کم‌آبی در این سال باید اقدامات جدی در زمینه کشاورزی از نظر رعایت فصل کاشت و برداشت و نوع کشت مناسب هر منطقه صورت گیرد و وزارت جهاد کشاورزی و بخش‌های مرتبط وزارت نیرو نظارت لازم را در رابطه با این موضوع انجام دهند.

 

تسنیم


اخبار مرتبط
پیشبینی امواج در خلیج فارس

پیشبینی امواج در خلیج فارس

سازمان هواشناسی نسبت به وزش باد شدید و افزایش ارتفاع موج در خلیج فارس هشدار داد.

نیاز به واردات شش میلیون تن گندم

نیاز به واردات شش میلیون تن گندم

سرپرست خدمات بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در پایان زمان خرید تضمینی گندم هستیم و تنها 4 میلیون و 600 هزار تن گندم خریداری شده که این میزان نصف ...

جای خالی «سامانه جامع اطلاع رسانی» در ساختار هواشناسی
رضا تیموری ؛ کارشناس رسانه و روابط عمومی

جای خالی «سامانه جامع اطلاع رسانی» در ساختار هواشناسی

متخصصان حوزه هواشناسی پیش بینی می کنند که امسال بدلیل بارش های بسیار کم ، خشکسالی بی سابقه ای در انتظار ایران است و همین مسئله مهم می تواند در کنار ...

بارش‌های پاییز ۱۴۰۰ کمتر از نرمال است

بارش‌های پاییز ۱۴۰۰ کمتر از نرمال است

رئیس سازمان هواشناسی از بارش کمتر از نرمال در اکثر مناطق کشور طی پاییز ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: شرایط ۱۳ استان در خصوص بارش‌ها حادتر خواهد بود.

اعتراضات مردمی در خوزستان و حاشیه‌هایی پر رنگ‌تر از متن
نورنیوز بررسی کرد؛

اعتراضات مردمی در خوزستان و حاشیه‌هایی پر رنگ‌تر از متن

احتمالا «شورش‌های سیاسی خونین!!» طی روزهای آینده در سعودی اینترنشنال، بی‌بی‌سی فارسی، من و تو و صفحات توییتر سلبریتی‌های وطنی ساکن داخل و خارج همچنان ...

نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
آگهی تبلیغاتی