شناسه خبر : 75720
تاریخ انتشار : 1400/07/04 10:35
درگیری مسلحانه در کرانه باختری و شهادت ۴ فلسطینی

درگیری مسلحانه در کرانه باختری و شهادت ۴ فلسطینی

منابع خبری از شهادت چند فلسطینی در حمله نظامیان رژیم صهیونیستی به برخی مناطق کرانه باختری خبر می‌دهند.

نورنیوز-گروه بین‌الملل: خبرنگار الجزیره از زخمی شدن یک جوان فلسطینی در حمله نظامیان رژیم صهیونیستی به روستاهای رام الله و «جنین» خبر داد.

خبرگزاری فلسطینی شهاب هم گزارش داد: یک جوان فلسطینی به علت شدت جراحات وارده در شهرک «برقین» در «جنین» در کرانه باختری به شهادت رسیده است.

شبکه المیادین هم به نقل از رسانه‌های رژیم صهیونیستی از شهادت چهار فلسطینی در برقین خبر داد و اعلام کرد: نیروهای ویژه رژیم صهیونیستی به برقین و دیگر شهرک‌های فلسطینی حمله کرده  و دست به ترور زده‌اند و اخباری درباره شهادت چهار فلسطینی در برقین مخابره شده است.

خبرنگار المیادین بیان کرد: «اسامه یاسر صبح» از شهرک برقین در غرب جنین دقایقی قبل به شهادت رسیده است.

گزارش رسانه‌های محلی فلسطین از این درگیری‌ها حاکی است که نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی با همراهی نیروهای یگان یمام بامداد امروز یکشنبه به چندین منطقه در کرانه باختری از جمله شهر جنین و برقین یورش برده و با مبارزان مقاومت درگیر شدند.

در این درگیری مسلحانه، 4 فلسطینی به شهادت رسیده و چندین فلسطینی هم بازداشت شدند.

تصویر شهید اسامه صبح جوان 22 ساله فلسطینی که بامداد امروز در تیراندازی نظامیان صهیونیست و در جریان درگیری‌های شهرک برقین در غرب جنین به شهادت رسید.


واکنش ارتش رژیم صهیونیستی به درگیری‌های کرانه باختری

ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای اعلام کرده که ترور این 4 فلسطینی بخشی از عملیات گسترده ارتش علیه فعالان حماس در کرانه باختری بوده است.

در پی به شهادچندین فلسطین در حمله به کرانه باختری سخنگوی ارتش صهیونیستی همچنین اعلام کرد که، احتمال شلیک راکت از نوار غزه به سمت اراضی اشغالی وجود دارد.

منابع محلی نیز اعلام کردند که نظامیان اسرائیلی بامداد امروز منطقه عین عجب در شهرک بیت عنان در مجاورت قدس را محاصره کرده و اقدام به تیراندازی کردند.

بازداشت 8 فلسطینی در کرانه باختری

این منابع تاکید کردند که صدای انفجار مهیبی در این منطقه شنیده شده و شمار زیادی از نیروهای پشتیبانی ارتش نیز به این منطقه اعزام شدند.

شاهدان عینی گفته‌اند صدای انفجار ناشی از انفجار یک کلبه کوچک در اراضی شرقی شهرک بیت عنان بوده است.

منابع فلسطینی گزارش دادند که نظامیان صهیونیست 8 فلسطینی را در کرانه باختری بازداشت کردند. 

پرواز پهپادهای رژیم صهیونیستی بر فراز آسمان قدس اشغالی

بر اساس این گزارش، بیش از 10 ساعت است که پهپادهای ارتش رژیم صهیونیستی به طور گسترده در آسمان مناطق شمال غرب قدس به پرواز درآمدند.

در پی شهادت این 4 فلسطینی، درگیری‌های شدیدی بین جوانان فلسطینی در چندین منطقه از جمله شهرک بیت عنان به وقوع پیوسته است.

ارتش صهیونیستی از ترس مقاومت به حالت آماده‌باش درآمد

رسانه‌های عبری زبان اعلام کردند که ارتش این رژیم از ترس پاسخ راکتی مقاومت به شهادت 4 فلسطینی در کرانه باختری، به حالت آماده‌باش درآمده و در همین راستا اقدام به فعال‌سازی سامانه گنبد آهنین در نوار مرزی غزه کرده است.

صهیونیستها نگران پاسخ موشکی مقاومت فلسطین 

در این راستا سرتیپ «ران کوخاف » سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی صبح امروز یکشنبه مدعی شد که ارتش این رژیم آماده حملات موشکی مقاومت فلسطین است.

برخی منابع از شهادت یکی دیگر از مجروحان حمله بامداد امروز ارتش رژیم صهیونیستی به کرانه باختری خبر دادند و در صورت صحت این خبر، شمار شهدا به 5 نفر افزایش می‌یابد.

زخمی شدن دو نظامی صهیونیست از یگان ویژه 

از سوی دیگر خبرنگار الجزیره از زخمی شدن دو نظامی رژیم صهیونیستی از نیروهای ویژه این رژیم در جریان درگیری های رام الله و جنین خبر داد.

حماس: خون شهدا، موجب شعله‌ورتر شدن خیزش فلسطینیان خواهد شد

جنبش مقاومت اسلامی حماس تاکید کرد که خون شهدای بامداد امروز در قدس و جنین، موجب شعله‌ور شدن خیزش فلسطینیان علیه اشغالگران اسرائیلی و اصرار هرچه بیشتر آنان بر ریشه‌کن کردن آنان از این سرزمین خواهد شد.

«عبداللطیف قانوع» تصریح کرد که شهادت این دلاورمردان نتیجه ادامه همکاری امنیتی تشکیلات خودگردان با دشمن صهیونیستی و دیدارهای رهبران این تشکیلات با مقامات و وزرای اسرائیلی و اعضای کنست در رام الله بود.

سخنگوی جنبش حماس تاکید کرد که این دیدارها موجب تشویق هرچه بیشتر دشمن صهیونیستی به تعقیب و شهادت جوانان به پا خواسته علیه اشغالگران صهیونیست و جنایات بیشتر علیه ملت فلسطین خواهد شد.

 

تسنیم


اخبار مرتبط
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی