شناسه خبر : 75394
تاریخ انتشار : 1400/06/22 10:05
درخواست سازمان ملل برای کمک 600 میلیون دلاری به افغانستان

درخواست سازمان ملل برای کمک 600 میلیون دلاری به افغانستان

سوئیس امروز میزبان کنفرانسی با حضور دبیرکل سازمان ملل و رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ است به این امید که دست کم 600 میلیون دلار کمک بشردوستانه برای رفع نیازهای اولیه مردم افغانستان جمع شود.

نورنیوز-گروه بین‌الملل: سازمان ملل متحد قرار است امروز دوشنبه در «ژنو» سوئیس، گردهمایی را با هدف جمع آوری کمک مالی برای افغانستان برگزار کند.

هدف از برگزاری این کنفرانس تأمین دست کم 600 میلیون دلار کمک مالی برای مردم افغانستان است که در آستانه ورود به یک بحران انسانی قرار دارند.

این در حالی است که قطع ناگهانی کمک‌های خارجی به افغانستان در پی تسلط طالبان بر این کشور، ضرورت تشدید فعالیت‌های امداد رسانی سازمان ملل را افزایش می‌دهد.

در این کنفرانس که امروز بعد از ظهر برگزار می‌شود، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل، پیتر مائورر رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ و نمایندگانی از دهها کشور ازجمله هایکو ماس وزیر خارجه آلمان حضور دارند.

حدود یک سوم از کمک جمع آوری شده صرف برنامه غذایی سازمان ملل می‌شود حال آنکه ارزیابی این نهاد در دو ماه اخیر نشان می‌دهد که 93 درصد از هزار و 600 تبعه افغان که مورد نظرسنجی قرار گرفتند؛ به دلیل فقر مالی، به غذای کافی دسترسی ندارند.

چندی پیش گوترش در مصاحبه با فرانس پرنس، از جامعه بین الملل خواست راه گفتگو با طالبان را باز بگذارد.

او گفته بود از اعضای جامعه بین الملل نمی‌خواهد که طالبان را به رسمیت بشناسند یا تحریم‌ها علیه این گروه را لغو کنند اما تدابیری بیندیشند که افغانستان دچار فروپاشی اقتصادی نشود.

 


اخبار مرتبط


نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی