شناسه خبر : 75393
تاریخ انتشار : 1400/06/22 10:00
پیام وحدت آفرین مقاومت فلسطین به فلسطینیان ساکن اراضی 1948

پیام وحدت آفرین مقاومت فلسطین به فلسطینیان ساکن اراضی 1948

در پی تلاش رژیم صهیونیستی برای تفرقه افکنی بین فلسطینیان با متهم کردن فلسطینیان ساکن اراضی 1948 به تحویل دادن 4 اسیر دستگیر شده فلسطینی، جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی فلسطین پیام‌های وحدت آفرین جداگانه‌ای را برای ساکنان سرزمین 1948 ارسال کردند

نورنیوز-گروه بین‌الملل: جنبش‌های «حماس» و «جهاد اسلامی» فلسطین در پیام‌های جداگانه‌ای خطاب به فلسطینیان ساکن اراضی 1948، با تقدیر از همبستگی‌های همیشگی این دسته از فلسطینیان و تأکید بر وحدت تمام اقشار و گروه‌های ملت فلسطین خواستار هوشیاری فرزندان فلسطین برای خنثی کردن توطئه تفرقه افکنی رژیم صهیونیستی شدند.

پیام جنبش حماس

«حازم قاسم» سخنگوی رسمی جنبش حماس طی اظهاراتی رسانه‌ای ضمن تقدیر فراوان از نقش ملی بزرگی که فلسطینیان ساکن سرزمین‌های 1948 ایفا کرده‌اند و حضور همیشگی آنها در آوردگاه‌های مبارزه فلسطین – که در دفاع از اصول ملی فلسطین انجام گرفته است- و همچنین هزینه‌های هنگفت مادی و معنوی، اعم از شهید ، اسیر و جانباز -که آنها در مسیر مبارزه با اشغالگری پرداخته‌اند، گفت: اصرار ملت ما در سرزمین‌های اشغالی 1948 بر هویت فلسطینی- عربی‌شان یکی از بزرگترین چالش‌های پروژه صهیونیسم است که این پروژه تلاش می‌کند آنها را در جامعه نژاد پرست خود استحاله کند.

اما مقاومت فلسطینیان در داخل سرزمین‌های اشغالی 1948 علیه پروژه‌های استحاله خانواده، تلاش‌های صهیونیست‌ها را به شکست کشاند تا حقیقت نژادپرستانه کینه توز نهادهای رژیم صهیونیستی را رسوا کند. همبستگی وسیع ملت ما در سرزمین‌های اشغالی 1948 با قضیه اسیران و تکیه همیشگی آنها به مسئله حقیقی آنها منعکس کننده عمق وابستگی آنها به مسئله فلسطین است.

رهبران اسیران فلسطینی در زندان‌های اشغالگران از فلسطینیان داخل سرزمین‌های اشغالی 1948 هستند. ما تمامی تلاش‌های نهادهای صهیونیستی را که با هدف ایجاد تفرقه بین اعضای ملت متحد ما انجام می شود را شکست خواهیم داد و یکپارچگی بین بخش‌های مختلف را در هرجایی که فلسطینی باشد حفظ خواهیم کرد؛ وحدتی که در میدان «شمشیر قدس» تجلی یافت و امروز در مسئله اسیران فلسطینی و همدلی با آنها تبلور یافته است.

«محمد حمادة» سخنگوی جنبش حماس در شهر قدس نیز در همین زمینه گفت: ثبات قدم فلسطینیان ساکن سرزمین‌های 1948 و حق بازگشت ما به آن سرزمین‌ها قدرت بیشتری به ما بخشیده، استواری این فلسطینیان به یک معضل بزرگ و خار در چشم اشغالگران تبدیل شده است. تلاش‌های اشغالگران برای شیطنت علیه مردم سرزمین‌های 1948 به نتیجه نخواهد رسید.

ملت فلسطین در غزه، کرانه باختری و قدس و هر جای دیگری نسبت به اقداماتی از این دست کاملاً آگاهند. آنها نگین انگشتری وطن، نوک پیکان معرکه فلسطین و موجب بقاء این سرزمین هستند. ناصره، همانند تمام شهرهای سرزمین‌های اشغالی 1948 در قلب هر فلسطینی جا داشته، در ضمیر فلسطینیان جایگاهی عالی دارد. این شهرها ، شهرهای مبارز طلبی و ثبات قدم و جایگاه انتظار از ملت فلسطین پس از آزادی قدس و دیگر نقاط فلسطین هستند.

بیانیه جنبش جهاد اسلامی فلسطین

جنبش جهاد اسلامی نیز طی بیانیه‌ای ضمن تأکید بر وحدت ملت فلسطین، وحدت سرزمین، سرنوشت و اهداف بلند این ملت که در آزادی و بازگشت به وطن تبلور یافته است، از قوت ثبات قدم فلسطینیان سرزمین های اشغالی 1948 و موضع گیری‌های ملی آنها از زمان اشغال فلسطین در سال 1948 تاکنون تقدیر کرد. ثبات قدمی که در نبرد «شمشیر قدس» و صف بندی آنها کنار مقاومت برای انجام وظیفه شان در دفاع از قدس، مسجدالاقصی و محله الشیخ جراح تجلی یافت و شهیدانی را در شهرهای «اللد» و «ام الفحم» تقدیم فلسطین کردند.

مواضع فلسطینیان مناطق اشغالی 1948 در مسئله اسیران فلسطین، همان موضع گیری متحد ملی فلسطین بود و ملت ما در سرزمین‌های 1948 در بزنگاه‌های متعددی در حمایت از اسیران شرکت داشته، در تحقق پیروزی‌های اسیران فلسطینی طی اعتصاب‌های مختلف سهیم هستند.

فلسطینی‌های داخل سرزمین‌های اشغالی 1948 اثبات کرده‌اند که استمرار مسیر ادامه دار آزادی وطن مان بوده، موضع گیری‌های آنها اقدامات ملی را ارتقاء داده است. آنها پیش قراولان حمایت از مسجدالاقصی و دیگر عمارت‌های مجموعه الاقصی هستند. ملت فلسطین هرجا که باشند انتشار روایت‌های اشغالگران برای ایجاد فتنه بین اعضای ملت فلسطین را نمی‌پذیرند.

یادآور می‌شود رسانه‌های رژیم صهیونیستی طی روزهای اخیر تلاش کرده‌اند تا دستگیری 4 اسیر فلسطینی گریخته از زندان جلبوع را به فلسطینیان ساکن سرزمین های 1948 نسبت دهند.

 


اخبار مرتبط

نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی