شناسه خبر : 75361
تاریخ انتشار : 1400/06/21 10:40
وزیر خارجه برای بررسی مسائل بین‌المللی و منطقه‌ای به مجلس می‌رود

وزیر خارجه برای بررسی مسائل بین‌المللی و منطقه‌ای به مجلس می‌رود

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از حضور امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

نورنیوز-گروه بین‌الملل: ابراهیم عزیزی عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از حضور حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در جلسه امروز (یکشنبه 21 شهریور ماه) آن کمیسیون خبر داد.

وی افزود: در این جلسه مشترک قرار است آخرین وضعیت تحولات منطقه و ارائه گزارشی از اقدامات اخیر این وزارت‌خانه از سوی وزیر امور خارجه در کمیسیون امنیت ملی ارائه شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه این اولین حضور امیرعبداللهیان به‌عنوان وزیر امور خارجه دولت سیزدهم در مجلس و کمیسیون امنیت پس از جلسه رأی اعتماد است، گفت: این جلسه برای تعامل هرچه بیشتر وزارت خارجه و کمیسیون امنیت ملی برگزار می‌شود و قرار است در این نشست و نشست‌های آتی مهمترین مسائل بین‌المللی بررسی شود.

عزیزی تأکید کرد: مسائل فی‌مابین کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و وزارت امور خارجه زیاد است که این جلسه به‌منظور هماهنگی و رسیدن به یک چارچوب نظری و پیگیری آن در حوزه دیپلماسی است.

موارد ذیل نیز در دستورکار جلسات هفته جاری اعضای کمیسیون امنیت ملی قرار دارد، در روز (یکشنبه 21 شهریور ماه) با حضور محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس آخرین وضعیت شاخص‌های اقتصادی را بررسی و تحلیل خواهند کرد.

بررسی لایحه موافقتنامه همکاری‌های امنیتی و نظامی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری قرقیزستان و همچنین لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت نیز در دستورکار اعضای کمیسیون امنیت ملی در روز یکشنبه قرار دارد.

در روز دوشنبه (22 شهریورماه) اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نشست مشترکی با رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور و معاونان وی خواهند داشت.

همچنین اعضای این کمیسیون در روز سه‌شنبه (23 شهریورماه) پس از استماع گزارش نشست مشترک رئیس کمیته هسته‌ای با دستگاه‌های ذی‌ربط در خصوص اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملی ایران، به بررسی آخرین تحولات وضعیت سیاسی ـ اقتصادی کشور لبنان با حضور مسئولان مربوطه خواهند پرداخت.

بررسی لایحه تصویب اصلاحات ضمائم کنوانسیون بین‌المللی جلوگیری از آلودگی دریا ناشی از کشتی‌ها، لایحه تصویب مقاوله‌نامه حق تشکل و مذاکره دسته‌جمعی، لایحه موافقتنامه بین جمهوری اسلامی ایران و سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) در خصوص تأسیس مرکز منطقه‌ای آموزشی و پژوهشی مدیریت خطرپذیری و تاب‌آوری زلزله، لایحه ارجاع اختلاف بین سازمان بنادر و دریانوردی و شرکت ایندیا پورتز گلوبال لیمیتد به داوری و همچنین لایحه موافقتنامه کشور میزبان جهت افتتاح دفتر نمایندگی بانک تجارت و توسعه سازمان همکاری اقتصادی (اکو) در قلمروی جمهوری اسلامی ایران نیز در دستورکار اعضای کمیسیون در هفته جاری قرار دارد.

 

تسنیم


اخبار مرتبطنظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی