شناسه خبر : 75251
تاریخ انتشار : 1400/06/15 13:52
سخنگوی طالبان مدعی تسلط کامل بر پنجشیر شد

سخنگوی طالبان مدعی تسلط کامل بر پنجشیر شد

به گفته مجاهد، همه مقامات از خود پنجشیر انتخاب خواهند شد.

نورنیوز-گروه بین‌الملل: «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان امروز در نشست خبری پس از اعلام تسلط بر پنجشیر گفت: جنگ در افغانستان به پایان رسیده است؛ اکنون باهم برای بازسازی کشور همکاری می‌کنیم.

وی افزود: مردمی که در دره افتخارآمیز  پنجشیر زندگی می‌کنند جزء لاینفک کشور ما هستند. آنها برادران ما هستند. هیچ تعصبی علیه آنها وجود ندارد. همه حقوقی که سایر هموطنان ما دارند، مردم پنجشیر نیز از آن برخوردارند.

به گفته مجاهد، همه مقامات از خود پنجشیر انتخاب خواهند شد.

مجاهد ادامه داد: اگر مردم پنجشیر در چند روز گذشته به دلیل اختلال در خدمات تلفن و بسته شدن جاده‌ها آسیب دیده‌اند، از این بابت بسیار متأسفیم، این نیز به خاطر کسانی بود که می‌خواستند پنجشیر را به کانون فتنه تبدیل کنند.

سخنگوی طالبان تصریح کرد: همزمان با بازسازی فرودگاه، کمک‌های بشردوستانه نیز در جریان است، بسیاری از کشورها متعهد شده‌اند و ما امیدواریم که سایر کشورها نیز به مردم مظلوم ما کمک‌های بشردوستانه ارائه دهند. جامعه بین المللی نیز علاقه‌مند است که به مردم افغانستان کمک کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: ما به دنبال حل مسئله پنجشیر از طریق مذاکره و تفاهم بودیم اما طرف مقابل نپذیرفت و ما چاره‌ای جز حل مسئله از نظر نظامی نداشتیم.


اخبار مرتبطنظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی