شناسه خبر : 74604
تاریخ انتشار : 1400/05/19 15:16
تغییر در کادر فنی تیم ملی کشتی در راه است؟

تغییر در کادر فنی تیم ملی کشتی در راه است؟

پس از نتایج نه چندان خوب اکثریت آزادکاران ایران در المپیک توکیو، شنیده می‌شود که کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد تغییر خواهد کرد.

نورنیوز-گروه جامعه:  تیم ملی کشتی آزاد بر خلاف انتظارات تنها با یک نقره حسن یزدانی و یک برنز امیرحسین زارع به کار خود در المپیک توکیو پایان داد و از رسیدن به مدال طلا بازماند. میزان آمادگی بدنی آزادکاران ایران در این رقابت‌ها و ایرادات فنی ملی پوشان، علی رغم برگزاری اردو‌های شبانه روزی طی ماه‌های گذشته، با انتقادات زیادی درباره نحوه بدنسازی و تمرینات تیم ملی کشتی آزاد همراه شد.

علی رغم هشدار‌های داده شده از سوی کارشناسان طی ماه‌های گذشته مبنی بر لزوم استفاده از مربی بدنساز خبره در تیم ملی، این موضوع بنا به دلایل مختلف چندان باب میل کادر فنی تیم ملی نبود و همین امر باعث دوری چند ماهه دکتر بهرامی نژاد مربی بدنساز تیم ملی از تمرینات شد.

ناآمادگی بدنی آزادکاران ایران در این رقابت‌ها تا جایی بود که بیشتر آن‌ها در 3 دقیقه دوم مبارزه و حتی برخی همچون محمدحسین محمدیان در همان تایم نخست توان چندانی برای مبارزه مقابل حریفانشان نداشتند و همین امر در کنار مشکلات فنی باعث شکست‌های متعدد آزادکاران ایران مقابل کشتی گیران آمریکا و روسیه شد.

از سوی دیگر با توجه به نارضایتی از آمادگی بدنی آزادکاران در رویداد‌هایی همچون رقابت‌های قهرمانی آسیا و گزینشی المپیک و ادامه این روند در رویداد بزرگی همچون المپیک که با صرف هزینه‌های هنگفت آماده سازی تیم ملی همراه بود و به نتیجه مورد انتظار منجر نشد، شنیده می‌شود که قرار است کادر فنی جدید بزودی کار خود را در تیم ملی کشتی آزاد برای حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان که ۵۰ روز دیگر در نروژ برگزار می‌شود، آغاز کند.

غلامرضا محمدی از 21 آبان 97 توسط حمید بنی تمیم سرپرست وقت فدراسیون کشتی هدایت تیم ملی کشتی آزاد را بر عهده گرفت.

درباره کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی نیز هر چند نتایج فرنگی کاران ایران در برخی اوزان مانند 60 و 77 کیلوگرم که توقعات زیادی از کشتی گیران می‌رفت برآورده نشد، اما چهره جوانی همچون محمدرضا گرایی بر خلاف انتظارات با درخشش فوق العاده خود موفق به کسب مدال طلا شد تا با همین مدال طلا ناجی کادر فنی تیم ملی شود.

مسئولیت تصمیم گیری درباره کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی به طور کامل بر عهده حمید سوریان نایب رییس فدراسیون است و شنیده‌ها حاکیست وی از عملکرد کادر فنی رضایت دارد و محمد بنا کماکان به عنوان سرمربی در تیم ملی کشتی فرنگی به کار خود ادامه خواهد داد.


نورنیوز
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی