شناسه خبر : 74469
تاریخ انتشار : 1400/05/16 11:46
دیدار چهره به چهره رئیس دستگاه قضا با محکومان امنیتی

دیدار چهره به چهره رئیس دستگاه قضا با محکومان امنیتی

رئیس قوه قضاییه عصر جمعه در بازدید سرزده از زندان اوین از بخش‌های مختلف این زندان به ویژه هر سه بند امنیتی آن (بندهای دو الف - 209 - 241) بازدید کرد و با برخی از متهمان بازداشت موقت به صورت چهره به چهره به گفتگو پرداخت.

نورنیوز-گروه جامعه: حجت‌الاسلام و‌المسلمین محسنی اژه‌ای عصر جمعه (15 مرداد) با حضور در زندان اوین به مدت چند ساعت ساعت از بندهای امنیتی و موقت این زندان بازدید کرد. رئیس قوه قضاییه در مدت حضور خود در زندان اوین، عمدتاً با "متهمین بازداشت شده تحت قرار تامین" به صورت چهره به چهره دیدار و گفتگو کرد.

حجت‌الاسلام و‌المسلمین محسنی اژه‌ای به هنگام حضور در بندهای امنیتی زندان اوین، تعداد روزهای بازداشتی متهمان را از آنها جویا و در همین زمینه خواستار ارائه توضیحات لازم از سوی مقامات قضایی و ضابطین شد.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای در گفتگوی چهره به چهره با متهمین از نوع اتهام،  مدت بازداشت موقت و شرایط بهداشتی و غذایی زندان سوال کرد. در جریان این بازدید تعدادی از متهمین تقاضا کردند به تنهایی با رییس قوه قضاییه گفتگو کنند که قاضی القضات در خلوت با آنها به گفتگو نشست. 

رییس قوه قضاییه در ادامه در مورد یکی از پرونده های مهمی که اخیرا تشکیل شده و‌ شش نفر بازداشتی دارد،  با قاضی و کارشناسان پرونده که به فوریت به زندان دعوت شده بودند، به صورت تفصیلی به گفتگو پرداخت. 

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای در پایان حضور در زندان به زندانبانان و نگهبانان توصیه کرد پیوسته خدا را ناظر و حاضر بر اعمال خود ببینند و‌ مواظب باشند که حق کسی ضایع نگردد و به کسی ظلم نشود. بازدید سرزده از اوین سومین بازدید رییس قوه قضاییه از زندان در سی و پنجمین روز خدمت در کسوت قاضی القضاتی بود

محسنی اژه ای طی یک ماه شروع به کار در کسوت رییس دستگاه قضا بارها در جمع های مختلف مسولین قضایی کشور به موضوع قرار بازداشت موقت اشاره کرده است.

این گزارش حاکی است رییس قوه قضاییه در همین خصوص در جمع اعضای شورای عالی قضایی و یا با حضور در دادگستری شهر قدس دستور داد: قرار بازداشت موقت تا آنجایی که ضرورت دارد صادر نشود و آن‌هایی هم که ضروری است با ملاحظه دقیق قانون باشد.

رئیس قوه قضائیه خاطرنشان کرد: در این‌گونه موارد بازداشت موقت هم پرونده‌ها باید زودتر و سریع‌تر رسیدگی شود تا زمان بازداشت کمتر شود.


نورنیوز
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی