شناسه خبر : 74407
تاریخ انتشار : 1400/05/14 17:04
شکایت مکزیک از تولیدکنندگان اسلحه

شکایت مکزیک از تولیدکنندگان اسلحه

مکزیک اعلام کرد از تولیدکنندگان بزرگ سلاح در آمریکا شکایت کرده است.

نورنیوز-گروه بین‌الملل:  مکزیک اعلام کرد در دادگاهی در بوستون، علیه چند تولیدکننده بزرگ سلاح در ایالات متحده شکایت کرده است. مکزیک می‌گوید این تولیدکنندگان عمده سلاح آمریکایی عامل اصلی قاچاق سلاح به درون کشور مکزیک و شعله‌ورتر کردن جنگ پلیس با گروه‌های تبهکاری هستند.

دولت مکزیک از آمریکا خواسته در عوض درخواست از این کشور برای جلوگیری از قاچاق مواد مخدر، واشنگتن نیز جلوی قاچاق سلاح از بزرگترین تولیدکنندگان سلاح در ایالات متحده را بگیرد. وضعیت امنیتی در مکزیک به خاطر فعالیت گروه‌های تبهکاری به شدت وخیم است و این کشور یکی از بالاترین آمارهای قتل و جنایت را در جهان دارد.

وزارت خارجه مکزیک اظهار امیدواری کرده در دادگاه علیه شرکت‌های تولیدکننده سلاح پیروز شود. شرکت‌هایی که مکزیک از آنها شکایت کرده به ترتیب Smith & Wesson، برتا، کلت، گلاک، سنتوری آرمز، روجر و برت هستند. این شرکت‌ها تولیدکننده دو سوم از نیم میلیون سلاحی هستند که هر ساله به درون خاک مکزیک قاچاق می‌شود.

مکزیک می‌گوید قاچاق سلاح این شرکت‌ها باعث سرازیر شدن میلیون‌ها دلار سود به جیب آنها شده است. مکزیک از این شرکت‌ها غرامت طلب کرده است اما اصلی‌ترین هدف از این شکایت تغییر رویکرد این شرکت‌ها در رابطه با قاچاق سلاح است.

گفتنی است مکزیک به طور رسمی اعلام کرده در سال 2019 بیش از 17 هزار نفر از شهروندانش در حوادث مختلفی که با سلاح‌های ساخت آمریکا بوجود آمده، به قتل رسیده‌اند.


نورنیوز
کلید واژگان
سلاحمکزیک
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی