شناسه خبر : 74301
تاریخ انتشار : 1400/05/12 10:51
حزب‌الله: مقاومت در دام نمی‌افتد

حزب‌الله: مقاومت در دام نمی‌افتد

مسئول حزب‌الله در منطقه البقاع با اشاره به اینکه حوادث جنایتکارانه منطقه خلده ارتباطی به عشایر عربی ندارد و از جای دیگر هدایت می‌شود تاکید کرد که مقاومت هرگز در دام نمی‌افتد.

نورنیوز-گروه بین‌الملل: روز گذشته مراسم تشییع قربانیان حادثه منطقه «خلده» واقع در جنوب بیروت برگزار شد.

در این مراسم دکتر «حسین النمر» مسئول حزب الله در منطقه البقاع طی سخنانی اظهار داشت، ما آنچه را که در منطقه خلده رخ داد اقدامی جنایتکارانه توصیف می‌کنیم و کسانی که دست به این جنایت زدند در دسته باندهایی هستند که رفتارهای غیر اخلاقی مرتکب می‌شوند.

وی افزود، در این زمینه بیانیه‌ای از جانب عشایر عربی صادر شده و نشان می‌دهد اتفاقی که افتاده هیچ ربطی به عشایر شجاع و عزتمند ندارد و شواهد نشان می‌دهد که خیانت در کمین کسانی است که عزادار برادران خود هستند.

این مسئول حزب‌الله تصریح کرد، هیچ انسان با شرافتی نمی‌تواند این عمل جنایتکارانه را انجام بدهد و باید بگوییم که مقاومت هرگز شکست نمی‌خورد و تسلیم نخواهد شد؛ چرا که قطب نمای آن مشخص شده و ما همواره به عهد و پیمان خود پایبند هستیم و هدف ما جاری شدن عدالت در حق خون شهدا و دستگیری جنایتکاران و مجازات آنهاست.

حسین النمر در ادامه گفت، از موسسات امنیتی و رسمی می‌خواهیم تا هویت این جنایتکاران را مشخص کرده و تک به تک آنها را دستگیر و مجازات کند و همچنین حق اولیای دم در این زمینه محفوظ است و آنها مشخص می‌کنند که چه تصمیمی برای مجازات قاتلان فرزندانشان خواهند گرفت. دولت نیز نباید زمان را از دست داده و اجازه گسترش چنین اقداماتی را بدهد.

وی در پایان تاکید کرد، هرچقدر هم که درگیری بر سر ما زیاد باشد ما در دام نمی‌افتیم و یک رهبر بزرگ داریم که می‌داند چگونه فرزندان خود را که متعهد به مسیر ولایت هستند هدایت کند و ما مطابق اصول دین و شرع عمل می‌کنیم.

بر اساس اعلام رسانه‌های لبنان، شنبه شب فردی با حضور در مراسم عروسی اقدام به تیراندازی به سمت «علی شبلی» عضو حزب‌الله کرده و او را به قتل رسانده است. براساس گزارش‌های رسانه‌ای، این حادثه به دنبال «یک انتقام» رخ داده است.

رسانه‌ها همچنین گزارش دادند که بعد از ظهر  یکشنبه عده‌ای به مراسم تشییع جنازه علی شبلی حمله کرده و در این حادثه نیز شماری کشته و زخمی شده‌‌اند.

ارتش لبنان دیروز اعلام کرد که یکی از افرادی را که در تیراندازی به مراسم تشییع علی شبلی دست داشته، بازداشت کرده است.

به دنبال این حوادث ارتش لبنان در منطقه خلده مستقر شده و گفته است به نیروهای خود دستور داده، به کسی که سلاح حمل کند و یا تیراندازی داشته باشد، شلیک کنند.

در همین ارتباط، «رضوان مرتضی»، خبرنگار روزنامه الاخبار لبنان به المیادین گفت که حزب الله لیست قاتلان را به نیروهای امنیتی و ارتش داده و از ‌آن‌ها خواسته کسانی را که در این جنایت دست داشته‌، بازداشت کنند.


نورنیوز
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی