شناسه خبر : 74251
تاریخ انتشار : 1400/05/11 11:29
چین برای درگیری نظامی آماده می‌شود

چین برای درگیری نظامی آماده می‌شود

رئیس جمهور چین از فرماندهان نظامی چین خواست تا همبستگی خود را با حزب کمونیست تقویت کنند، وی در مورد درگیری مسلحانه احتمالی و نگرانی های امنیتی در مرز این کشور با افغانستان هشدار داد.

نورنیوز-گروه بین‌الملل: به گزارش اسپوتنیک به نقل از مجله نیوزویک، شی جین پینگ، رئیس جمهور چین گفت: چین باید برای مبارزه نظامی آماده باشد زیرا ایالات متحده قرار است تا 11 سپتامبر سال جاری از افغانستان خارج شود. شی اظهارات خود را در مورد تقویت توان نظامی کشور در آستانه 94 مین سالگرد تشکیل ارتش آزادی بخش خلق چین بیان کرد. مقامات پکن ماه هاست ابراز نگرانی کرده اند که خروج آمریکا از افغانستان باعث احیای طالبان و بی ثباتی منطقه ای می شود.

رئیس جمهوری چین و وانگ یی، وزیر امور خارجه این کشور اخیرا گفته بودند که خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان می‌تواند برای جدایی طالبان اویغور در سین‌کیانگ چین پایگاهی برای عملیات تروریستی ایجاد کند.

در مرزهای شرقی چین، ناوهای نیروی دریایی انگلیس و آمریکا حضورشان را در دریای چین جنوبی گسترش داده و ادعای چین را درباره این منطقه مورد مناقشه به چالش کشیده‌اند.

رئیس جمهوری چین همچنین گفت: در مسیر ایجاد کامل یک کشور سوسیالیستی مدرن و تحقق هدف صد ساله دوم، دفاع ملی و ارتش باید در موقعیت مهمتری قرار گیرند و تحکیم دفاع ملی و یک ارتش قوی باید تسریع شود. ما باید به تقویت برنامه‌ریزی کلی جنگ ادامه دهیم و مقدمات مبارزه نظامی را فراهم کنیم.

وی همچنین به ارتش این کشور دستور داده تا به طور کامل به حزب کمونیست وفادار باشد و مدعی شده که سیستم رهبری مطلق این کشور در مقایسه با دموکراسی‌های غربی یک مزیت نظامی برای چین است.

شی جین پینگ همچنین ادامه داد: ترویج خوداتکایی علمی و تکنولوژیکی سطح بالا، تسریع تحقیقات در زمینه فناوری‌های اصلی و کلیدی، تسریع در توسعه فناوری‌های استراتژیک و پیشرفته ضروری است.


نورنیوز
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی