شناسه خبر : 74221
تاریخ انتشار : 1400/05/10 14:38
ساکنان سرزمین‌های اشغالی  علیه واکسیناسیون کرونا تظاهرات کردند

ساکنان سرزمین‌های اشغالی علیه واکسیناسیون کرونا تظاهرات کردند

صدها تن از ساکنان صهیونیست سرزمینهای اشغالی بار دیگر علیه «کمپین واکسیناسیون» برنامه‌ریزی شده توسط رژیم صهیونیستی و محدودیت‌های جدید برای مقابله با همه‌گیری «ویروس کرونا» در این سرزمینها تظاهرات کردند.

نورنیوز-گروه بین‌الملل: مقام‌های رژیم صهیونیستی در آخرین تصمیم خود، تزریق دوز سوم واکسن ویروس کرونا به سالخوردگان سرزمینهای اشغالی برای مقابله با موج تازه شیوع این ویروس را آغاز کرده‌اند.

این در حالی است که وزیر بهداشت رژیم صهیونیستی اعلام کرده، به هر قیمتی از اعمال قرنطینه در سرزمینهای اشغالی فلسطین خودداری می‌کند.

با وجود این که ادعا می‌شود موارد ابتلا و بستری ناشی از کرونا در سرزمینهای اشغالی در چند ماه مشاهده نشده، صدها معترض در تل آویو دیروز بار دیگر علیه محدودیت‌های جدید اعمال شده از سوی رژیم صهیونیستی تظاهرات کردند. معترضان با در دست داشتن بنرهایی با این مضمون که «همه‌گیری وجود ندارد، این یک فریب است»، با نسبت دادن یکی از واکسن‌های کرونا به نازی‌ها، آن را محکوم کردند.

«نیتزن هورویتز» ( Nitzan Horowitz ) در گفت و گو با شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی گفته که قصد دارد بین حفظ سلامت عمومی و معیشت تعادل ایجاد کند. اقتصاد نباید بسته شود. او این را هم گفته که نمی‌خواهد تعطیلی‌ (در سرزمینهای اشغالی) اعمال کند و به هر قیمتی از قرنطینه خودداری می‌کند. مقام صهیونیستی در عین حال به این مساله هم اذعان داشته که ما به ماسک و واکسن نیاز داریم.

به لطف توافقی که تل‌آویو با شرکت «فایزر» امضا کرد، ساکنان صهیونیست سرزمین‌های اشغالی میلیون‌ها دوز از این واکسن را دریافت کرده و اکنون مقامات رژیم اشغالگر قدس مدعی هستند، حدود 60 درصد از 9.3 میلیون نفر ساکنان صهیونیست این سرزمینها واکسن دریافت کرده‌اند که این رقم برای افراد بالای 60 سال 90 درصد است.

با این وجود بیش از یک میلیون نفر که شرایط دریافت واکسن را دارند، همچنان از این کار خودداری می‌کنند.

در سرزمینهای اشغالی، به تازگی تزریق دوز سوم واکسن کرونا میان افراد سالخورده آغاز و بار دیگر استفاده از ماسک در مکان‌های سرپوشیده اجباری شده است. همچنین صهیونیستها برای ورود به اماکن بسته نظیر سالن‌های ورزشی و رستوران‌ها ملزم به ارائه گواهی دریافت واکسن هستند.

وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی دیروز (شنبه)- اعلام کرد که 2435 مورد جدید ابتلا به بیماری «کووید 19 » در روز جمعه ثبت شده که بیشترین میزان از ماه مارس تاکنون است که به دلیل سرعت انتقال سویه «دلتا» در سرزمینهای اشغالی بوده است.


نورنیوز
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی