شناسه خبر : 45995
تاریخ انتشار : 1399/01/06 13:20
هشدار روزنامه صهیونیستی درباره فروپاشی این رژیم در دهه کنونی

هشدار روزنامه صهیونیستی درباره فروپاشی این رژیم در دهه کنونی

یک روزنامه چاپ فلسطین اشغالی نوشت، رژیم جعلی صهیونیستی وارد دهه هشتم خود شده و برآوردهای مختلف درباره فروپاشی این رژیم در دهه کنونی هشدار می‌دهد.

روزنامه صهیونیستی «معاریو» در یادداشتی به ورود این رژیم جعلی به دهه هشتم خود پرداخت؛ دهه‌ای که بنا به نوشته معاریو ، برآوردها درباره فروپاشی رژیم صهیونیستی در آن هشدار می‌دهند.

در این یادداشت به قلم «مئیر بن شاحر» و «عوزی دایان» آمده است، رژیم‌های بسیاری در دهه هشتم خود شاهد عصری مملو از خطرات بوده‌اند.

این دو تحلیلگر صهیونیست ضمن اشاره به جنگ داخلی آمریکا، تجزیه شوروی سابق و آنچه که «بهار عربی» نامیدند، افزودند در صورت غلبه قوای حامی فروپاشیدگی بر طرف مقابل که حامی حفظ وضعیت موجود است، هشدار درباره تجزیه فلسطین اشغالی وجود دارد.

در این یادداشت در پاسخ به این سوال که چرا دهه هشتم این خطرات را دارد، آمده است: در این دهه نسل سوم وارد میدان می‌شوند. سران اسرائیل و جامعه امروز فرزندان و نوه‌های پدران مؤسس هستند، پدرانی که می‌‎دانستند به خاطر موجودیت اسرائیل تسویه حساب‌های ارزشمندی انجام دهند و همین تسویه‌حساب‌ها با وجود تحقیر شدن از سوی جریان‌های مختلف ، امکان وجود مشترک را به همه می‌داد.

نویسندگان این تحلیل توضیح دادند: از نظر نسل سوم، دولت یک واقعیت تثبیت شده است و از موجودیت آن نمی‌ترسند. نوه‌ها آرزوها و شکست‌های اجداد خود را به همراه دارند و حس می‌کنند باید آنها را اجرایی کنند. از سوی دیگر در این دهه هشتم ویروس کرونا نیز وارد شده مانند دهه پنجم اسرائیل که فلج اطفال آمده بود و هزاران کودک را درگیر کرد.

در ادامه این یادداشت آمده است: علی‌رغم ورود اسرائیل به دهه هشتم، حدود یک ماه پیش این امکان وجود داشت که زمان و دموکراسی کار خود را انجام دهند و دولت و جامعه موفق به غلبه بر بحران سیاسی از خلال فیصله دادن به انتخابات شوند اما این اتفاق رخ ندارد و کرونا وضعیت را پیچیده‌تر کرد.

معاریو ضمن تأکید بر تأثیر بسیار زیاد کرونا بر بخش‌های مختلف فلسطین اشغالی و بحران اقتصادی در فلسطین اشغالی افزود، خطری حقیقی درباره ادامه موجودیت اسرائیل وجود دارد.


فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی