شناسه خبر : 45973
تاریخ انتشار : 1399/01/05 22:43
مخالفت  ترامپ با قرنطینه آمریکا

مخالفت ترامپ با قرنطینه آمریکا

رئیس جمهور آمریکا شامگاه روز سه‎شنبه در کنفرانس مطبوعاتی که به صورت مجازی در کاخ سفید برگزار شد با طرح قرنطینه و منع آمد و شد در آمریکا برای مقابله شیوع ویروس کرونا مخالفت کرد.

رییس جمهوری آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی که به صورت مجازی در کاخ سفید برگزار شد در مورد تعطیل طولانی مدت کشور و یا صدور دستورات اقامت در خانه برای کنترل ویروس کرونا هشدار داد. ترامپ در این سخنان با ارائه دلایل خود گفت که یک کشور می‌تواند در صورت تعطیل شدن با ویرانی روبرو شود. رییس جمهوری آمریکا افزود: شما باید تصمیم بگیرید، ما سالانه هزاران هزار نفر را در بیماری آنفلوانزا از دست می‌دهیم، ما کشور را تعطیل نمی‌کنیم. ترامپ با استناد به آمار بالای کشته‌های سالانه آمریکا در تصادفات رانندگی و بیماری آنفلوانزا تاکید کرد که این آمارها موجب تعطیلی کشور نمی‌شود.

ترامپ تاکید کرد که من دوست دارم آمریکا را تا ۱۵ آوریل (۲۴ فروردین) باز نگهدارم. ترامپ همچنین در ادامه با واکنش عصبی به سخنان اخیر فرماندار نیویورک در مورد کمبود تجهیزات پزشکی انتقاد کرد و سخنان وی را نادرست خواند. رییس جمهوری آمریکا گفت: فرماندار نیویورک باید کمبود ونتیلاتور ( دستگاه تنفس مصنوعی ) را سفارش می داد وی در سال ۲۰۱۶ فرصت خریداری ۱۶ هزار هواکش را با قیمت پایین داشت اما این کار را نکرد. "اندرو کومو" فرماندار نیویورک در کنفرانسی خبری روز سه شنبه اعلام کرد: میزان پیش بینی شده مبتلایان ویروس کرونا در حال افزایش است و هم اکنون هر سه روز شمار مبتلایان دوبرابر می‌شود.

فرماندار نیویورک هشدار داد که باید تعداد بیشتری تخت بیمارستانی وجود داشته باشد، زیرا پیش بینی می‌شود تخمین‌های قبلی درباره کاهش شیوع این ویروس نادرست باشد. کومو از بیمارستان‌ها خواست ظرفیت تخت خود را بین ۵۰ تا ۱۰۰ درصد افزایش دهند. فرماندار با شیوع ویروس کرونا در ایالت نیویورک تاکید کرد که به ماسک و ونتیلاتور بیشتری نیاز داریم به گونه‌ای که در حال حاضر هفت هزار ونتیلاتور در بیمارستان‌ها وجود دارد اما نیاز مراکز درمانی به این دستگاه‌های حیاتی برای بیماران کرونایی حدود ۳۰ هزار فقره است. فرماندار نیویورک همچنین خواستار افزایش کادر پزشکی و حتی بازگشت بازنشستگان در بیمارستان‌ها شد.


ایرنا
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی