شناسه خبر : 45882
تاریخ انتشار : 1399/01/04 20:53
مقام آمریکایی: مانور نظامی ما با امارات برای ایران تحریک‌آمیز نیست

مقام آمریکایی: مانور نظامی ما با امارات برای ایران تحریک‌آمیز نیست

یک فرمانده آمریکایی می‌گوید تمرین نظامی روز دوشنبه نظامیان آمریکا و امارات برای ایران تحریک‌آمیز نیست

تفنگداران دریایی آمریکا و نیروهای امارات امروز دوشنبه یک رزمایش نظامی عمده برگزار کردند. خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشته نیروهای آمریکایی و اماراتی امروز در این رزمایش تصرف یک شهر فرضی را تمرین کردند. طبق این گزارش، نیروهای نظامی از تل‌های شنی پایگاه نظامی «الحمرا» به سمت این شهر فرضی که دارای ساختمان‌های چندطبقه، برج کنترل فرودگاه، پالایشگاه نفت و یک مسجد در مرکز آن بود، هجوم بردند. خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشته برگزاری این تمرین نظامی ارتباط نزدیک میان ارتش آمریکا و امارات را نشان می‌دهد.

این مانور بعد از آن برگزار می‌شود که ارتش آمریکا دی‌ماه سال گذشته سردار قاسم سلیمانی، فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را به شهادت رساند. ایران به تلافی این عملیات تروریستی چند روز بعد پایگاه «عین‌الاسد» در عراق را که مقر نظامیان آمریکایی است هدف حملات سنگین موشکی قرار داد. آسوشیتدپرس نوشته مقام‌های آمریکایی مظنون بودن ایران به برگزاری این مانور را رد کرده‌اند.

توماس ساویج، یکی از فرماندهان آمریکا در این عملیات در پاسخ به اینکه آیا این عملیات تحریک‌آمیز نیست گفت: «تحریک‌آمیز؟ نمی‌دانم.» وی اضافه کرد: «ما به دنبال ثبات در منطقه هستیم. اگر آنها این را تحریک‌آمیز می‌بینند به خودشان بستگی دارد. این فقط یک تمرین نظامی عادی برایما است.» طبق گزارش آسوشیتدپرس در این تمرین نظامی ۴۰۰۰ نیروی نظامی آمریکا از ارتش، تفنگداران دریایی و نیروی دریایی حضور داشتند. این مانور در زمینی به مساحت ۲۰۰ کیلومتر در جنوب غب ابوظبی برگزار شد.


فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی