شناسه خبر : 45866
تاریخ انتشار : 1399/01/04 17:03
دومین گشت‌زنی مشترک روسیه و ترکیه در شمال غرب سوریه

دومین گشت‌زنی مشترک روسیه و ترکیه در شمال غرب سوریه

«مرکز آشتی روسیه برای سوریه»، امروز دوشنبه از انجام دومین گشت‌زنی مشترک نظامیان روسیه و ترکیه در استان ادلب سوریه پس از توافق اخیر آتش بس، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری «روسیا الیوم»، این مرکز در بیانیه‌ای اعلام کرد که در چارچوب توافق آتش‌بس میان مسکو و آنکارا در شمال غرب سوریه، امروز (دوشنبه) دومین گشت‌زنی مشترک میان نیروهای روسیه و ترکیه در جاده بین‌المللی حلب به لاذقیه موسوم به «ام۴» در منطقه ادلب انجام شد. در این بیانیه آمده است که مسیر گشت‌زنی امروز به دلایل امنیتی کوتاه بود. براساس این بیانیه، ترکیه متعهد به از بین بردن گروه‌های تروریستی شده است که در مسیر گشت‌زنی مشترک آنکارا و مسکو در بزرگراه ام۴ مانع‌تراشی می‌کنند.

«رجب طیب اردوغان» و «ولادیمیر پوتین»، رییسان جمهوری ترکیه و روسیه پس از افزایش تنش‌های بی‌سابقه میان ارتش سوریه و نیروهای ترکیه، ۵ مارس (۱۵ اسفند) در مسکو به توافق آتش‌بس در استان ادلب سوریه دست یافتند. مسکو و آنکارا پس از اعلام توافق آتش‌بس از توافق دو طرف برای گشت‌زنی مشترک در طول جاده ام۴ خبر دادند. وزارت دفاع ترکیه پنجشنبه شب اعلام کرد که دو نظامی این کشور در حمله آنچه که عناصر «تندرو» خوانده، در ادلب سوریه کشته شدند. ولادیمیر پوتین و «بشار اسد» رییسان جمهوری روسیه و سوریه روز جمعه درخصوص اوضاع سوریه ازجمله باتوجه به اجرای توافق های مورخ پنجم ماه مارس روسیه و ترکیه برای تثبیت اوضاع منطقه امن ادلب مذاکره کردند.


ایرنا
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی