شناسه خبر : 45861
تاریخ انتشار : 1399/01/04 16:37
روسیه: چرا ایران و ونزوئلا هنوز تحریم هستند؟

روسیه: چرا ایران و ونزوئلا هنوز تحریم هستند؟

توئیت میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین: همه گیری کووید-19 نیازمندی به همبستگی جهانی را گوشزد می‌کند.

نماینده روسیه در سازمان‌های بین المللی در وین با انتقاد از حفظ تحریم های آمریکا در شرایط شیوع بیماری کرونا افزود: چرا ایران و ونزوئلا همچنان تحت تحریم هستند. میخاییل اولیانوف روز دوشنبه درتوییتر نوشت: شیوع همه گیر بیماری کرونا در جهان همبستگی جهانی را می طلبد. وی افزود: چرا ایران و ونزوئلا همچنان تحت تحریم ها باقی مانده اند؟ اولیانوف نوشت: چرا فقط روسیه، چین و کوبا در شرایط دشوار کنونی به ایتالیا کمک می کنند.

اتحادیه اروپا و آمریکا کجا هستند؟. مقام روس به کنایه نوشت: ظاهرا در جهان معاصر، اشتباهی رخ داده است. روسیه در هفته های اخیر بارها از تحریم های آمریکا علیه ایران انتقاد کرده است. اولیانوف سه روز پیش در توییت دیگری نوشته بود: مایه خرسندی است که افراد زیادی در آمریکا اگر به نفع لغو کامل تحریم های موجود در مورد ایران سخن نمی گویند حداقل خواستار اصلاح این محدودیت ها با توجه به شیوع کرونا در ایران می‌شوند.

وی افزود: در بین این افراد برخی سیاستمداران آمریکایی همچون برنی سندرز و کارشناسان سیاسی و دیپلمات‌های سابق و بدیهی است شهروندان عادی به چشم می‌خورند. اولیانوف در توییت دیگری نوشت: معاون وزیر بهداشت ایران برای کمک به آمریکا در مبارزه با کرونا اعلام آمادگی کرد.

وی ادامه داد: البته به این نکته باید توجه داشت که این حرکتی است که در اقدام متقابل با اقدامات آمریکا انجام گرفته است. نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین افزود: مقام‌های ایرانی احتمالا این واقعیت را درک می‌کنند که واشنگتن از تهران چنین کمکی را نمی‌پذیرد. وی افزود: آمریکا نیز به ایران بدون تغییر نظام تحریم این کشور چنین کمکی نمی‌کند.


ایرنا
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی