شناسه خبر : 45823
تاریخ انتشار : 1399/01/04 11:37
در حال بررسی ارائه کمک‌ بشردوستانه به ایران هستیم

سئول:

در حال بررسی ارائه کمک‌ بشردوستانه به ایران هستیم

وزارت خارجه کره جنوبی از رایزنی این کشور با آمریکا و دیگر کشورها برای ارائه کمک‌های انسان‌دوستانه به ایران جهت مقابله با ویروس کرونا خبر داد.

به دنبال انتشار برخی گزارش‌ها درباره ارسال نامه رئیس‌جمهور ایران به کره جنوبی، سئول از رایزنی‌ها برای ارائه کمک‌های انسان‌دوستانه در زمینه مقابله با ویروس کرونا است.

بنا بر گزارش «کوریا هرالد»، وزارت خارجه کره جنوبی اعلام کرد درصدد ارائه کمک‌های انسان‌دوستانه به ایران برای مقابله با ویروس کرونا است.

در بیانیه این وزارتخانه آمده است: «از طریق کانال‌های مختلف، طرف ایرانی به دولت ما درباره بحران جدی وضعیت بهداشتی و پزشکی ناشی از گسترش ویروس -19 در این کشور اطلاع داده است و دولت ما در حال بررسی طرق ارائه حمایت انسان دوستانه است».

پایگاه خبری «کوریا هرالد» در گزارش خود نوشته است: «به نظر می‌رسد بررسی سئول برای (ارائه کمک‌های انسانی دوستانه به ایران) بعد از ارسال نامه حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران به مون جائه این رئیس‌جمهور کره جنوبی و درخواست 3.2 میلیون کیت تشخیص و دیگر تجهیزات قرنطینه سرعت گرفته است».

به رغم انتشار گزارش‌ها در رسانه‌های کره جنوبی درباره محتوای نامه ارسالی روحانی به مون جائه این، وزارت خارجه کره جنوبی این گزارش‌ها را تایید نکرده است.

وزارت خارجه کره جنوبی البته در بیانیه‌ای اعلام کرد، رایزنی‌های این کشور با آمریکا و دیگر کشورها برای ارسال اقلام  کمک‌های انسان دوستانه به ایران ادامه دارد.

در روزهای اخیر با شدت گرفتن تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا به رغم تشدید بحران شیوع ویروس کرونا، کشورهای مختلف از قبیل روسیه و پاکستان بارها خواستار لغو تحریم‌ها شده‌اند اما واشنگتن تاکنون این درخواست‌ها را رد کرده است 


فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی