شناسه خبر : 45814
تاریخ انتشار : 1399/01/04 10:11
پارلمان فرانسه وضع اضطراری بهداشتی اعلام کرد

پارلمان فرانسه وضع اضطراری بهداشتی اعلام کرد

پارلمان فرانسه با اعلام وضع اضطراری بهداشتی، اختیارات گسترده‌تری به دولت این کشور برای مقابله با ویروس کرونا داد.

به گزارش بامداد دوشنبه خبرگزاری فرانسه، طبق طرحی که در پارلمان تصویب شد، از تصمیم دولت برای به تعویق انداختن دور دوم انتخابات شهرداری‌ها و شوراهای شهر، حمایت و به دولت اختیار داده شده تا اقدامات بیشتری برای حمایت از شرکت‌ها انجام بدهد.

این طرح در هر دو مجلس سنا (مجلس علیا) و مجمع ملی (مجلس سفلی) فرانسه تأیید و تصویب شده و در کشور «وضع اضطراری بهداشتی» اعلام شده است.
این وضع ۲ ماه به طول می‌انجامد و قابل تمدید است.
این تصمیم پارلمانی با حضور تعداد اندکی از نمایندگان برگزار شد و حاضران به نیابت از همکارانشان رأی دادند. 
فرانسه سه‌شنبه هفته گذشته برنامه تعطیلی بسیاری از اماکن عمومی را به اجرا گذاشت. طبق این برنامه مسافرت‌ها و حضور شهروندان در خیابان‌ها محدود شده و فقط در صورت ضرورت، انجام سفر یا حضور در خیابان امکان‌پذیر است.
دولت هشدار داده بود؛ کسانی که این محدودیت‌ها را نقض کنند، به پرداخت دستکم ۱۳۵ یورو (۱۴۵ دلار) جریمه می‌شوند.
«آلن تیریون» مدیر کل اداره امنیت مدنی فرانسه گفت که پلیس در ۹۱ هزار و ۸۲۴ فقره، افرادی را به دلیل نقض این محدودیت‌ها جریمه کرده است.
وزارت بهداشت فرانسه نیز در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۲ نفر دیگر به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جانشان را از دست دادند و بدین ترتیب، تعداد جان‌باختگان در این کشور به ۶۷۴ تن رسید.
همچنین در همین مدت یک هزار و ۵۵۹ مورد جدید ابتلا به کرونا شناسایی شدند و تعداد مبتلایان در این کشور به ۱۶ هزار و ۱۸ نفر افزایش یافت.

 
 


ایرنا
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی