شناسه خبر : 45697
تاریخ انتشار : 1399/01/02 17:20
افزایش مبتلایان و قربانیان آلمان و اسپانیا؛ تشدید قرنطینه ایتالیا

افزایش مبتلایان و قربانیان آلمان و اسپانیا؛ تشدید قرنطینه ایتالیا

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آلمان با افزایش دو هزار و 705 نفری به 16 هزار و 662 مورد رسید و تعداد قربانیان این ویروس نیز با مرگ 16 نفر به 47 تن افزایش یافت.

بنا به گزارش شبکه روسی «راشاتودی»، موسسه «رابرت کخ» صبح امروز به وقت محلی این آمار و ارقام را بر اساس داده‌هایی که تا نیمه‌شب جمعه جمع‌آوری کرده بود، اعلام کرد. این سازمان فدرال که مسئولیت کنترل و پیشگیری از بیماری را در آلمان برعهده دارد از افراد خواست که به منظور جلوگیری از ابتلا به کرونا، فاصله خود را با یکدیگر حفظ کنند. ویروس ناشناخته کرونا اواخر سال گذشته میلادی در ووهان چین شیوع پیدا کرد و هم‌اکنون جان ۱۱ هزار و ۴۰۰ نفر در سراسر جهان را گرفته است.

جدیدترین آمار و ارقام شیوع این ویروس ناشناخته در اروپا نشان می‌دهد که ۵۵۸ مورد جدید ابتلا به کرونا در بلژیک ثبت شده است و تعداد افراد آلوده به این ویروس در این کشور اروپایی به دو هزار و ۸۱۵ نفر افزایش رسیده است. مقام‌های اسپانیا اعلام کردند که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا با افزایش سه هزار و ۳۵۵ مورد نسبت به یک روز گذشته به ۲۴ هزار و ۹۲۶ نفر رسیده است و با قربانی شدن ۳۲۴ نفر، تعداد قربانیان این ویروس در اسپانیا به یکهزار و ۳۲۶ نفر رسیده است. ایتالیا نیز در پی جان‌باختن ۶۲۷ از شهروندانش در روز گذشته، اقدامات در مورد قرنطینه شهرها را تشدید کرده است و از ارتش کمک خواسته است.

در فرانسه نیز تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به ۱۲ هزار و ۶۱۲ نفر افزایش یافته است و تعداد قربانیان این ویروس به ۴۵۰ نفر رسیده است. آمار و ارقام شیوع کرونا در پرتغال حاکی از ابتلای یکهزار و 20 نفر و قربانی شدن هفت نفر در این کشور اروپایی حکایت دارد. از طرف دیگر، «تسکو» بزرگترین فروشگاه زنجیره‌ای بریتانیا، دستکم ۲۰ هزار کارمند را به طور موقت برای دستکم ۱۲ هفته آینده استخدام کرده است تا در پی تشدید اوضاع شیوع کرونا، بتواند به مردم انگلیس خدمت‌رسانی کند. روند افزایشی ابتلا به کرونا در کشورهای اروپایی در شرایطی است که چین برای سومین روز پیاپی اعلام کرد در خاک این کشور کسی به ویروس کرونا مبتلا نشده است.

با اینحال، طی ۲۴ ساعت گذشته ۷ نفر در چین فوت کردند که ۶ نفر آنها در «ووهان» مرکز شیوه این بیماری بوده‌اند. «شی جینپینگ» رئیس‌جمهور چین نیز در پی تشدید بحران کرونا در اروپا، پیام‌های همدردی برای «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان، «فیلیپ ششم» پادشاه اسپانیا و «الکساندر ووچیچ» رئیس‌جمهور صربستان ارسال کرد. در کشورهای غرب آسیا نیز اخباری از ابتلا به ویروس ناشناخته کووید-19 منتشر شد به طوریکه امارات برای اولین بار اعلام کرد دو نفر بر اثر کرونا جان باخته‌اند. از طرف دیگر، کویت از ابتلای ۱۷ نفر دیگر به ویروس «کووید ۱۹» خبر داد و شمار مبتلایان به کرونا در این کشور ۱۷۶ نفر اعلام شده است.

تعداد مبتلایان در عمان پس از ابتلای ۴ نفر دیگر به ۵۲ نفر افزایش یافت. کشور آفریقایی آنگولا اولین مورد ابتلا به کرونا را ثبت کرد و شمار مبتلایان به ویروس مرگبار کرونا در مغرب پس از ابتلای ۹ نفر دیگر به ۸۶ تن رسید. دانشگاه «جان هاپکینز» شمار مبتلایان و فوتی‌ها آمریکا را ۱۹۶۲۴ و ۲۵۰ نفر اعلام کرده است اما وبگاه worldometer این تعداد را ۱۹۷۷۴ و ۲۷۰ نفر ذکر کرده است.

از طرف دیگر، کشور مکزیک از افزایش شمار مبتلایان به کرونا به ۲۰۳ نفر خبر داد و پاراگوئه نیز از اولین مورد ابتلا به کرونا در این کشور خبر داد. جدیدترین آمار و ارقام منتشر شده از ویروس کرونا در جهان حاکی از آن است که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به ۲۷۷ هزار و ۱۶۹ نفر و تعداد قربانیان آن به ۱۱ هزار و ۴۳۰ نفر رسیده است.


فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی