شناسه خبر : 45590
تاریخ انتشار : 1398/12/29 21:04
ایتالیا آمار چین در مرگ بر اثر کرونا را رد کرد

ایتالیا آمار چین در مرگ بر اثر کرونا را رد کرد

دولت ایتالیا با بیان اینکه 427 نفر در 24 ساعت گذشته بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند اعلام کرد شمار کل میزان مرگ و میر در این کشور بر اثر این ویروس به 3405 نفر رسیده است.

دولت ایتالیا با بیان اینکه ۴۲۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند اعلام کرد شمار کل میزان مرگ و میر در این کشور بر اثر این ویروس به ۳۴۰۵ نفر رسیده است.

با این آمار، ایتالیا آمار مرگ و میر ۳۲۴۵ نفری چین که گفته می‌شود نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونای جدید در آنجا ثبت شده را پشت سر گذاشته است. تا این لحظه ۲۳۶۷۰۳ نفر در کل دنیا به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند که از میان آنها ۹۸۲۸ نفر جان باخته و ۸۶۶۷۶ نفر بهبود یافته‌اند. کرونای جدید یکی از ۷ نوع ویروس شناخته شده «کرونا» است که باعث ایجاد بیماری در انسان می‌شود. ۴ گونه از این نوع ویروس‌ها علائمی شبیه سرماخوردگی خفیف ایجاد می‌کنند و سه گونه دیگر باعث ایجاد بیماری‌های حاد تنفسی می‌شوند که در مواردی به مرگ منجر می‌شود.

سازمان جهانی بهداشت بعد از ابتلای بیش از ۱۲۱ هزار نفر در سراسر جهان به این بیماری آن را «همه‌گیر جهانی» اعلام کرد. چین رسماً آمریکا را به حمله بیولوژیک با کرونا متهم کرده است. دولت چین پنج‌شنبه گذشته از آمریکا خواسته بود در مورد سابقه ابتلا به بیماری «کووید-۱۹» بر اثر ویروس کرونای جدید در آمریکا و احتمال انتقال این ویروس به چین توسط ارتش آمریکا، شفاف‌سازی کند.

«ژائو لیجیان» سخنگوی وزارت خارجه چین در این مورد در توییتر نوشت: «شروع [ابتلای] بیمار صفر (اولین مورد ابتلا) در ایالات متحده چه زمان بوده است؟ چه تعداد مبتلا شده‌اند؟ نام بیمارستان‌ها چیست؟» وی افزود: «شاید این ارتش ایالات متحده بوده که این همه‌گیری را به "ووهان" برده است. شفاف باشید! داده‌های خود را علنی کنید! ایالات متحده به ما یک توضیح بدهکار است.»


فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی