شناسه خبر : 45523
تاریخ انتشار : 1398/12/29 09:50
طالبان: آماده همکاری برای مهار کرونا هستیم

طالبان: آماده همکاری برای مهار کرونا هستیم

گروه طالبان در افغانستان اعلام کرده است، اگر شیوع ویروس کرونا در این کشور گسترش یابد آنها حاضر هستند خشونت ها را کاهش داده و فرصت را برای مبارزه با این ویروس فراهم سازند.

«ذبیح الله مجاهد» سخنگوی طالبان در تازه ترین اظهارات خود به رسانه ها گفته است که این گروه تدابیر را برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در مناطق تحت کنترل خود اتخاذ کرده اند.

وی افزوده است که طالبان حاضر است با سازمان بهداشت جهانی در  امر مبارزه با ویروس کرونا همکاری کند.

هرچند خطر گسترش کرونا مردم افغانستان را به دلیل نبود زیرساخت های بهداشتی و عدم توانایی مالی دولت نگران ساخته است اما اینکه طالبان حاضر شده اند، خشونت را برای مبارزه با کرونا کاهش دهد، هم خبری خوشی برای مردم این کشور است.

«رونالد کوبیا» نماینده اتحادیه اروپا از دولت و گروه طالبان در افغانستان خواسته بود که برای مبارزه با کرونا و همکاری با مردم دو طرف باید آتش بس کنند.

دولت افغانستان در واکنش به این خواست اعلام آمادگی کرده و گفته است که هرگونه تلاشی که منجر به صلح و فراهم کردن فرصت برای مبارزه با کرونا باشد، عملی خواهد کرد.

براساس آخرین آمار وزارت بهداشت افغانستان در این کشور ۲۲ مورد مثبت ویروس کرونا ثبت شده و از این جمله یک نفر بهبود یافته و به منزل خود برگشته و کرونا تاکنو در افغانستان تلفاتی نداشته است.


خبرگزاری ایرنا
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی