شناسه خبر : 45505
تاریخ انتشار : 1398/12/28 21:21
ترامپ بار دیگر از کاربرد «ویروس چین» به جای کرونا دفاع کرد

ترامپ بار دیگر از کاربرد «ویروس چین» به جای کرونا دفاع کرد

رئیس جمهور آمریکا امروز چهارشنبه بار دیگر از اینکه برای اشاره به نام ویروس کرونای جدید به آن «ویروس چین» گفته دفاع کرد

«دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا امروز چهارشنبه بار دیگر از اینکه برای اشاره به نام ویروس کرونای جدید به آن «ویروس چین» گفته دفاع کرد. رئیس‌جمهور آمریکا می گوید او برای مقابله با ویروس کرونا در این کشور قانون «تولید ملی» را امضا خواهد کرد. رئیس جمهور آمریکا شامگاه چهارشنبه (۲۸ اسفند) گفت که اجرای این قانون از جمله اقدامات لازم برای مقابله با کرونا است و ترامپ همچنین خواستار تشریک مساعی برای مقابله با «دشمنی که نامرئی است»، شد.

به موجب قانون (Defense Production Act) کلیه امکانات و منابع صنعتی آمریکا برای حمایت از برنامه‌های سراسری در حوزه نظامی، انرژی، هوافضا و امنیت داخلی بسیج خواهد شد. دونالد ترامپ در ادامه، در مورد انتقاد‌ها از او به علت اینکه کرونا را ویروسی چینی خوانده بود، گفت که علت استفاده از این عبارت، به این دلیل بود که کرونا از چین به سایر کشورها سرایت کرده است. او از مقامات پکن خواست از تکرار سخنانی که نظامیان آمریکایی را ناقل ویروس کرونا به چین معرفی می‌کند، بپرهیزند.

ترامپ گفت مقامات چین به جای این گونه اظهارات، بهتر بود زودتر در مورد بروز ویروس کرونا در چین اطلاع‌رسانی می‌کردند. رئیس جمهور آمریکا با بیان اینکه پیش‌بینی نمی‌کرد در این کشور شیوع پیدا کند، گفت که دولت متبوع او در همه زمینه برای مقابله با این بیماری تلاش می‌کنند؛ چرا که اوضاع خیلی سخت است. ترامپ همچنین گفت که فکر نمی‌کند که چین به دنبال آسب وارد کردن به ایالات متحده آمریکا است.


فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی