شناسه خبر : 45500
تاریخ انتشار : 1398/12/28 20:19
موسوی: جابه‌جایی دیپلمات‌های ایران و افغانستان به معنی اخراج نیست

موسوی: جابه‌جایی دیپلمات‌های ایران و افغانستان به معنی اخراج نیست

سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به خبر اخراج متقابل 2 تن از دیپلمات‌های ایران و افغانستان گفت که جابه‌جایی دیپلمات‌ها و افزایش و کاهش آنها امری معمول در روابط دیپلماتیک است و هر جابه‌جایی به معنی اخراج نیست.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سؤال خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس در خصوص خبر منتشر شده در رسانه‌های افغانستان مبنی بر اخراج متقابل ۲ تن از دیپلمات‌های ایران و افغانستان، اظهار داشت: جابه‌جایی دیپلمات‌ها و افزایش و کاهش تعداد آنها امری معمول در روابط سیاسی و دیپلماتیک کشورها به شمار می‌رود و هر جابه‌جایی لزوما به معنی اخراج نیست.

موسوی افزود: روابط ایران و افغانستان روابطی دیرینه و دوستانه است و بر علقه‌های عمیق تاریخی و فرهنگی استوار شده است. سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران ارزش بسیاری برای این روابط قائل است و مصمم است که این روابط را در تمامی عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی گسترش دهد. لازم به ذکر است برخی رسانه‌‌های افغانستان از بروز تنش دیپلماتیک بین تهران و کابل خبر داده و عنوان کردند که ایران و افغانستان اخیرا اقدام به اخراج متقابل چند دیپلمات‌ یکدیگر کرده‌اند.

گفتنی است «منصور خالقیار» معاون سخنگوی وزارت خارجه افغانستان نیز پیش از این در گفتگو با فارس بر روابط مستحکم ایران و افغانستان تأکید کرده و ضمن رد هرگونه تنش در روابط، خاطرنشان کرد که مناسبات دو کشور بر اصل حسن همجواری استوار و روابط دو کشور کاملا عادی است.


فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی