شناسه خبر : 45491
تاریخ انتشار : 1398/12/28 18:35
ترامپ: سندرز به‌زودی از گود رقابت حذف می‌شود

ترامپ: سندرز به‌زودی از گود رقابت حذف می‌شود

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا روز چهارشنبه درتلاش برای بزرگنمایی اختلاف میان حزب دموکرات، پیش بینی کرد که برنی سندرز نامزد این حزب در انتخابات ریاست جمهوری 2020، به زودی از گود رقابت حذف می‌شود

به گزارش تارنمای خبری نشریه هیل، ترامپ همچنین بار دیگر مدعی شد که حزب دموکرات آمریکا برای جلوگیری از نامزدی سندرز سناتور ایالت ورمونت دست به کار شده است. مدرک محکمی مبنی بر تصمیم کمیته ملی دموکراتیک آمریکا برای کمک به یک نامزد خاص برای شرکت در انتخابات ۲۰۲۰ دردست نیست، اما این کمیته همواره از سوی طرفداران سندرز مورد انتقاد قرار گرفته است. در جریان انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا، اقدامات جانبدارانه ای در این کمیته نسبت به هیلاری کلینتون و سندرز مشاهده شد. بعلاوه، اکثر تشکیلات دموکرات آمریکا در حمایت از جو بایدن نامزد این حزب در انتخابات ۲۰۲۰ به صف شده اند.

بایدن درپی چندین مورد پیروزی در رقابت های درون حزبی بر سندرز، اکنون پیشتار رقابت های حزب دموکرات است. درهمین حال، ستاد انتخاباتی سندرز پس از پیروزی بایدن در ایالت های آریزونا، فلوریدا و ایلینوی اعلام کرد که سندرز در مدت زمان باق مانده به رقابت بعدی درون حزبی، با هوادارانش برای ارزیابی کارزار انتخاباتی مذاکره می کند. جو بایدن در سومین سه شنبه بزرگ از رقیب سوسیال دموکرات خود برنی سندرز پیش افتاد به گونه‌ای که در ایالت فلوریدا ۵۹ درصد و ایالت ایلینوی ۵۹.۱ درصد آرا را به دست آورد. براساس نتایج نسبی در آریزونا هم بایدن با بیش از ۱۰ درصد آرا از رقیب خود پیشی گرفت.

به این ترتیب مجموع نمایندگان متعهد برای معاون اول رئیس جمهوری پیشین آمریکا به یک هزار و ۴۱ نفر و برای سناتور ورمونت به ۷۶۵ نفر رسید. برای پیروزی در این مرحله به یکهزار و ۹۹۱ دلیگیت (نمایندگان متعهد) نیاز است که تاکنون هیچ یک از این داوطلبان دموکرات، این میزان را کسب نکرده اند. در حزب رقیب، ترامپ با کسب تعداد لازم نمایندگان متعهد برای کنوانسیون ملی حزب جمهوریخواه، حضور خود را در انتخابات نوامبر ۲۰۲۰ قطعی کرده است.


ایرنا
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی